PSG a învins Boca Juniors, scor 3-0, la Emirates Cup

Formatia franceza Paris Saint-Germain a invins, cu scorul de 3-0 (2-0), echipa argentiniana , duminica, in cadrul turneului de la Londra, informeaza AFP.

Golurile au fost marcate de Maurice '8, Hoarau '38 si Ceara '78.

Tot la se mai joaca astazi meciul Arsenal - .

Citeste articolul mai departe pe adevarul.ro…

Sursa articol: adevarul.ro

Real Madrid a caștigat al 15-lea trofeu Champions League dupa ce a invins Borussia Dortmund cu 2-0

08:30, 02.06.2024 - Real Madrid a cucerit pentru a 15-a oara trofeul Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Borussia Dortmund cu scorul de 2-0 (0-0), sambata seara, in finala desfasurata pe Stadionul Wembley din Londra.

Real Madrid a caștigat Liga Campionilor dupa ce a invins Borussia Dortmund in finala de pe Wembley

00:00, 02.06.2024 - Real Madrid a caștigat Liga Campionilor. Formatia spaniola a invins echipa germana Borussia Dortmund cu 2-0 in finala Ligii Campionilor care s-a jucat la Londra, pe stadionul Wembley. Golurile victoriei au fost marcate in minutele 74 și 83 de Dani Carvajal, respectiv Vinicius Junior.

Mikel Arteta, antrenorul lui Arsenal, decorat la Londra cu Crucea Oficiala a Ordinului 'Isabela Catolica'

12:15, 16.05.2024 - Fostul fotbalist spaniol Mikel Arteta, actual antrenor al echipei Arsenal, a fost decorat, miercuri, cu Crucea Oficiala a Ordinului "Isabela Catolica", in cadrul unui eveniment organizat la Ambasada Spaniei din Londra, informeaza EFE.

Șocant! Pep Guardiola s-a certat cu propriul portar: „Daca nu era el, Arsenal era campioana”

08:30, 15.05.2024 - Ederson, portarul titular al lui Manchester City, a facut o criza de nervi cand Pep Guardiola l-a inlocuit, in minutul 69. S-au certat apoi pe banca de rezerve, iar managerul spaniol l-a laudat la conferința de presa pe inlocuitorul sau. Manchester City și-a indeplinit obiectivul „de etapa” și a invins-o…

FC Barcelona a invins, luni, pe teren propriu, echipa Real Sociedad

01:26, 14.05.2024 - Formatia FC Barcelona a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Real Sociedad, in etapa a 35-a a campionatului Spaniei, informeaza news.ro.Golurile au fost inscrise de Yamal, in minutul 40, si Raphinha (90+3 - penalti).

Premier League: Arsenal vs Chelsea - Derby decisiv la Londra

08:50, 23.04.2024 - Arsenal - Chelsea, meci restant contand pentru etapa a 29-a din campionatul Angliei, este programat, marti, 23 aprilie, de la ora 22:00, pe Emirates Stadium din Londra, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 2.

Ligue 1: FC Metz, antrenata de Ladislau Boloni, a invins, vineri seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa RC Lens

02:40, 13.04.2024 - Formatia FC Metz, antrenata de Ladislau Boloni, a invins, vineri seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa RC Lens, intr-un meci din etapa a 29-a a campionatului Frantei, in care oaspetii au condus cu 1-0, scrie news.ro.

AFK Csikszereda a invins CSC 1599 Selimbar, scor 2-0

20:10, 01.04.2024 - Formatia AFK Csikszereda a invins echipa CSC 1599 Selimbar, scor 2-0, luni, in prima etapa din play-off-ul Ligii a doua, potrivit news.ro Golurile au fost marcate de Jelena (17) si Bakos (31).In clasament, AFK Csikszereda ocupa locul 4, cu 35 de puncte, iar CSC 1599 Selimbar este pe 2, cu…