Italienii n-au spor în Europa League

Derbiul primei manse a optimilor de finala din , disputat la Milano, s-a incheiat cu o victorie clara a echipei in fata gazdelor de la AC Milan. Cu securea deasupra capului antrenorului , "tunarii" au dominat clar meciul, castigand cu 2-0 prin golurile marcate de Mhitarian ("15) si Ramsey ("45), ambele din pasele lui . Din aceasta faza n-au lipsit suprizele, cea mai importanta fiind (...)

Citeste articolul mai departe pe ziaruldeiasi.ro…

Sursa articol: ziaruldeiasi.ro

Atalanta a facut show cu Bayer Leverkusen și a caștigat Europa League: Tripla de senzație pentru Ademola Lookman

00:05, 23.05.2024 - Arbitrul roman Istvan Kovacs a aratat de doua ori centrul terenului in prima repriza a finalei UEFA Europa League dintre Atalanta Bergamo și Bayer Leverkusen. Ambele goluri au fost marcate de Ademola Lookman. Italienii au dominat jocul, in ciuda unei poesii superioare a germanilor.

Europa League: Atalanta vs Leverkusen - Finala-spectacol la Dublin

12:01, 22.05.2024 - Atalanta - Leverkusen, meci contand pentru finala editiei 2023-2024 din Liga Europa, este programat, miercuri, 22 mai, de la ora 22:00, pe Aviva Stadium din Dublin, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

Europa League: Roma vs Leverkusen - Ora revansei pentru germani

11:25, 02.05.2024 - Roma - Leverkusen, meci contand pentru prima mansa a semifinalelor din Liga Europa, este programat, joi, 2 mai, de la ora 22:00, pe Stadio Olimpico, si va fi transmis in direct de Pro Arena si platforma online VOYO.

Europa League: Milan vs Roma - Avantaj moral pentru “diavoli”

08:25, 11.04.2024 - Milan - Roma, meci contand pentru prima mansa a sferturilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 11 aprilie, de la ora 22:00, pe San Siro, si va fi transmis in direct de platforma de streaming VOYO.

Europa League: Liverpool vs Atalanta - “Cormoranii”, mari favoriti

08:21, 11.04.2024 - Liverpool - Atalanta, meci contand pentru prima mansa a sferturilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 11 aprilie, de la ora 22:00, pe Anfield, si va fi transmis in direct de Pro Arena si de platforma de streaming VOYO.

Favoritele Milan, West Ham, Benfica si Marseille s-au calificat in sferturi

22:45, 14.03.2024 - Echipa italiana AC Milan a castigat si returul optimilor din Liga Europa, invingand joi seara, in deplasare, scor 3-1, gruparea ceha Slavia Praga. Italienii s-au calificat in sferturi, alaturi de West Ham, Benfica si Marseille, potrivit news.ro Milanezii au venit la Praga sa lupte pentru calificare,…

Arsenal, cu „A” de la „A fost odata”. In Bacau

11:21, 14.03.2024 - In urma cu 54 de ani, Dinamo Bacau devenea prima echipa din Romania calificata in turul patru al unei cupe europene. Astfel, in martie 1970, trupa lui Ghița, Dembroschi, Vatafu, Pana și Nedelcu o infrunta pe Arsenal Londra intr-o „dubla” care avea ca miza prezența in semifinalele Cupei Orașelor Targuri,…

Europa League: Slavia Praga vs Milan - Nu este loc de surprize

10:26, 14.03.2024 - Slavia Praga - Milan, meci contand pentru mansa a doua a optimilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 14 martie, de la ora 19:45, pe Eden Arena, si va fi transmis in direct de Pro Arena.