Sprijinim refugiatii din Ucraina. Doneaza si tu pentru Crucea Rosie Romana in sprijinul lor. Orice suma conteaza.

Terry Gilliam, pus la zid după o serie de afirmaţii controversate: „#MeToo este o vânătoare de vrăjitoare“

(79 de ani) se confrunta cu critici dure dupa ce a facut o serie de afirmatii controversate. Printre altele, regizorul a spus ca, pentru a multumi pe toata lumea, se declara „o lesbiana de culoare“, a catalogat miscarea #MeToo drept „o vanatoare de vrajitoare“ si a precizat ca unele dintre presupusele victime ale lui sunt „oameni in toata firea care au facut niste alegeri“.

Citeste articolul mai departe pe adevarul.ro…

Sursa articol: adevarul.ro

Stiri pe aceeasi tema

Lovitura de teatru! Procesul #MeToo s-ar putea relua de la zero - Condamnarea pentru viol a lui Harvey Weinstein a fost anulata

16:50, 25.04.2024 - Condamnarea pentru viol a lui Harvey Weinstein a fost anulata de curtea de apel din New York. Decizia in procesul celebru din seria „Me Too” a fost luata in 2020. Un nou proces pe aceasta tema ar putea avea loc in SUA.

Gafe in serie ale „meșterului Dorel” la Galați. A asfaltat și tufele de trandafiri, dupa ce sufocase cu bitum copacii

15:20, 07.03.2024 - Comisarii Garzii de Mediu Galați au amendat din nou Ecosal, societatea de salubrizare din Galați, dupa ce au descoperit ca angajații acesteia au asfaltat tufele de pe trandafiri și copacii de pe o strada din Galați, in condițiile in care facusera același lucru cu arborii de pe o alta strada din oraș

Serie A: AC Milan a invins-o pe Lazio, intr-un meci in care gazdele au avut trei jucatori eliminați

03:25, 02.03.2024 - Echipa italiana AC Milan a invins vineri seara, in deplasare, scor 1-0, gruparea Lazio Roma, in etapa a 27-a din Serie A. Gazdele au incheiat meciul in opt jucatori, informeaza news.ro Gazdele au trecut pe langa deschiderea scorului in minutul 8, apoi Maignan a blocat la Luis Alberto, in minutul…