Simona Halep avanseaza fara emotii in sferturile de finala la Indian Wells

s-a calificat fara probleme in sferturile de finala de la , dupa ce adversara sa, , a abandonat cand romanca avea 6-3, 1-0.

nu a mai putut continua din cauza unei accidentari si s-a retras in startul setului secund.

Simona a inceput meciul destul de dificil, fiind condusa cu 3-1, insa apoi a urmat o revenire de senzatie. Halep a luat cinci game-uri la rand si a castigat primul set, iar apoi a inceput cu un game alb si actul secund.

Strycova a primit insa ingrijiri medicale in pauza dintre seturi,…

Citeste articolul mai departe pe bzc.ro…

Sursa articol: bzc.ro

Emma Raducanu, in sferturile de finala ale turneului de la Stuttgart

11:15, 19.04.2024 - Britanica Emma Raducanu s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA 500 de la Stuttgart, dupa ce a invins-o in doua seturi, cu 6-0, 7-5, pe cehoaica Linda Noskova. Raducanu, al carei tata este roman, a obtinut cu aceasta ocazie al patrulea succes consecutiv, lucru pe care nu il mai reusise…

ATP Țiriac Open 2024: Calificare in sferturile de finala pentru cel mai tanar jucator al turneului

17:40, 18.04.2024 - Cel mai promițator jucator de la turneul Țiriac Open, brazilianul Joao Fonseca, a reușit joi calificarea in sferturile de finala dupa ce l-a invins pe moldoveanul Radu Albot (139 ATP), scor 7-6(2), 6-2.

Rezultate inregistrate joi seara, in partidele tur din sferturile de finala ale Ligii Europa

00:50, 12.04.2024 - Echipa italiana Atalanta Bergamo s-a impus joi seara, in deplasare, scor 3-0, in fata gruparii engleze FC Liverpool, in prima mansa a sferturilor din Liga Europa. AS Roma a invins pe AC Milan, in deplasare, scor 1-0, informeaza news.ro.

Handbal (m): Dinamo București s-a calificat in sferturile de finala ale EHF European League

21:30, 02.04.2024 - Dinamo București, campioana Romaniei la handbal masculin, a caștigat și manșa retur a optimilor EHF Europa League in fața danezilor de la Bjerringbro-Silkeborg, scor 27-24 (16-8) și va juca in sferturi cu Skjern.

CSA Steaua București s-a calificat in sferturile LEN Euro Cup la polo

23:10, 23.03.2024 - CSA Steaua Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale LEN Euro Cup la polo pe apa, dupa ce i-a invins pe grecii de la Panionios Atena cu scorul de 20-18 (2-2, 3-2, 2-4, 4-2, 9-8), in urma aruncarilor de departajare, sambata seara, in mansa secunda a optimilor de finala, in Bazinul Steaua di

Real Madrid – Manchester City - finala din sferturile Ligii Campionilor

18:55, 15.03.2024 - Calitatea echipelor calificate in sferturile de finala ale Ligii Campionilor a facut inevitabila imperecher de echipe ce ar fi putut juca finala. Tragerea la sorți de la Nyon aduce fața in fața pe Real Madrid, cea mai galonata echipa a competiției și Manc

Surpriza la Indian Wells - Navarro o invinge pe Sabalenka și se califica in sferturile de finala

22:35, 13.03.2024 - Jucatoarea americana de tenis Emma Navarro(23 WTA) a invins-o, miercuri, surprinzator pe Aryna Sabalenka, favorita numarul doi, in optimile de finala ale Masterss-ului de la Indian Wells. Pentru Navarro, victoria este a doua la o jucatoare din Top 10 și p

UEFA: Fanii lui Bayern Munchen, acces interzis in deplasare in sferturile de finala ale Ligii Campionilor

22:25, 12.03.2024 - Fanilor lui Bayern Munchen li s-a interzis sa asiste la meciul din deplasare din sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce suporterii echipei bavareze au aruncat pe teren materiale pirotehnice in meciul din optimi cu Lazio, in deplasare.