Sorana Cîrstea, eliminată în optimi la dublu la Openul Australiei

si brazilianca au fost eliminate, duminica, in optimile probei de dublu de la , primul al anului, relateaza News.ro

Cirstea si Maia au fost eliminate de perechea Lucie Safarova/Barbora Strycova, cap de serie numarul 4, scor 2-6, 6-0, 6-4.

Pentru prezenta in optimi, Cirstea si Maia vor primi un premiu total de 49.000 de doalri australieni (32.000 de euro) si cu 240 puncte WTA.

Citeste articolul mai departe pe stiripesurse.ro…

Sursa articol: stiripesurse.ro

Sorana Cirstea, eliminata de Madison Keys in optimi la Roma, dupa un meci intrerupt aproape 40 de minute

14:11, 13.05.2024 - Sorana Cirstea, cap de serie 28 si locul 32 WTA, a fost eliminata, luni, in optimile turneului de categorie WTA 1000 de la Roma.Cirstea a fost invinsa de Madison Keys (SUA, 16 WTA si cap de serie 18), scor 6-2, 6-1.Partida a durat o ora.

WTA Roma: Sorana Cirstea, eliminata in optimi fara drept de apel de o finalista de Grand Slam

14:05, 13.05.2024 - Sorana Cirstea a inregistrat prima infrangere contra jucatoarei Madison Keys, americanca avand caștig de cauza, scor 6-2, 6-1, dupa un meci pe care l-a dominat cu autoritate. Cirstea este astfel eliminata din optimile competiției de la Foro Italico.

Ce locuri ocupa romancele in ierarhia mondiala: A coborat 33 de locuri » Pe cat e Simona Halep

12:56, 06.05.2024 - WTA a actualizat luni clasamentul. Romania are in continuare 3 jucatoare in prima suta mondiala, pe Sorana Cirstea (34 de ani), Ana Bogdan (31 de ani) și Jaqueline Cristian (25 de ani). Irina Begu a avut parte de cea mai mare coborare, 33 de locuri. Halep continua sa aiba probleme medicale. Dubla campioana…

Multipla campioana de Grand Slam, eliminata in turul al doilea la WTA Madrid

17:35, 25.04.2024 - Naomi Osaka este departe de forma din urma cu cațiva ani, iar la turneul „WTA 1000” de la Madrid a parasit competiția in turul al doilea, invinsa in trei seturi de rusoaica Liudmila Samsonova (17 WTA), scor 6-2, 4-6, 7-5.

Sorana Cirstea, eliminata fara drept de apel in turul intai de la WTA Stuttgart

16:00, 16.04.2024 - Sorana Cirstea nu a prins cea mai buna zi de tenis, jucatoarea noastra fiind eliminata fara drept de apel de Qinwen Zheng, a cincea favorita a turneului WTA de categorie 500 de la Stuttgart. Chinezoaica a avut caștig de cauza dupa o ora și 13 minute, scor 6-2, 6-3.

Cirstea se mentine pe locul 29. Jaqueline Cristian, Irina Bara si Anca Todoni au urcat mai multe pozitii. Halep a coborat

11:16, 08.04.2024 - Sorana Cirstea este in continuare jucatoarea din Romania clasata cel mai bine in ierarhia WTA, conform clasamentului dat publicitatii luni, potrivit news.roCirstea se mentione pe locul 29, cu 1748 de puncte.

Caroline Garcia, eliminata de Danielle Collins in sferturile de finala ale Miami Open

23:45, 27.03.2024 - Sportiva franceza Caroline Garcia (locul 27 mondial), care a acuzat dureri la umarul drept ca si in cele doua tururi precedente, a fost invinsa in sferturile de finala ale turneului WTA 1000 de la Miami de americanca Danielle Collins (locul 53), scor 6-3, 6-2. Meciul a durat o ora si 20 de minute.Danielle…

Sorana Cirstea și Monica Niculescu, eliminate la dublu de la Indian Wells 2024

12:40, 09.03.2024 - Sorana Cistea si Monica Niculescu au pierdut meciurile sustinute in prima runda a probei de dublu din cadrul turneului WTA 1000 de la Indian Wells (California), dotat cu premii totale de 9.258.080 de dolari.