Liga 1, play-out, etapa a 13-a: Gaz Metan Mediaș – Juventus București (18.00, Digi, Telekom, Look)

Doua victorii (2-1 cu Dinamo, 1-0 cu FC Voluntari), trei remize si tot atatea infrangeri este palmaresul bucurestenilor pe teren advers in anul calendaristic 2018. Gaz Metan si Juventus s-au intalnit pe prima scena doar in editia curenta, de trei ori, un joc incheindu-se cu victoria sibienilor si doua la egalitate. – Primul meci a avut loc la Ploiesti, pe 24 septembrie 2017, Juventus – Gaz Metan 1-1. Calintaru a deschis scorul in prima repriza, din pasa lui Mazarache. Oaspetii au egalat in minutul 50, prin , care a finalizat pasa primita de la Danci. – In returul sezonului regulat,…

Citeste articolul mai departe pe libertatea.ro…

Sursa articol: libertatea.ro

Adrian Duța, invitatul lui Alexandru Barbu la GSP Live » 27 februarie

09:30, 27.02.2024 - Alexandru Barbu revine cu o noua ediție GSP Live, astazi, de la ora 11:00. Invitatul acestuia este jurnalistul GSP.ro Adrian Duța. Cei doi vor aborda cele mai importante subiecte din fotbalul romanesc: victoria obținuta cu emoții, luni seara, de Universitatea Craiova, in compania celor de la FC Voluntari,…