ASA şi-a luat plasă! Mureşenii au pierdut la Mediaş în prelungirile meciului, Steaua e iar favorită la titlu!

In prima din cele patru “finale” ramase pana la finalul sezonului, muresenii au calcat stramb pe terenul Mediasului, 1-0 pentru Gaz Metan. Un rezultat mincinos in raport cu ocaziile irosite de oaspeti prin Ioan Hora, singur de doua ori cu portarul, si Ianis Zicu, sut in bara transversala. Insa Gazul a fost echipa mai lucida in partea a doua si a dat lovitura intr-un final dramatic de meci, prin Liviu Bajenaru. Acesta a punctat chiar in prelungirile partidei cu un sut puternic de la marginea careului si i-a readus pe mureseni cu picioarele pe pamant (VIDEO)
Infrangerea echipei lui Liviu…

Citeste articolul mai departe pe adevarul.ro…

Sursa articol: adevarul.ro

Costel Gilca și Gjoko Zajkov au prefațat partida Rapid – „U“ Craiova

11:45, 28.04.2024 - Rapid București și Universitatea Craiova se intalnesc luni, de la ora 20.30, in Giulești, intr-o partida contand pentru etapa 7 din play-off-ul Superligii. Confruntarea a fost prefațata astazi de antrenorul Științei, Costel Gilca, și de fundașul Gjoko Zajkov. Ambii au subliniat ca misiunea va fi dificila,…

Rapid – „U“ Craiova | CCA a anunțat brigada din Giulești

11:25, 28.04.2024 - Rapid București și Universitatea Craiova se intalnesc luni, de la ora 20.30, in Giulești, intr-o partida contand pentru etapa 7 din play-off-ul Superligii. Comisia Centrala a Arbitrilor (CCA) l-a desemnat pe Ovidiu Hațegan (Arad) sa imparta dreptatea in acest joc important in lupta pentru locul 2. Acesta…