Gustavo: „Toți, împreună cu suporterii, am crezut până la sfârșit“ (VIDEO)

Universitatea Craiova a obținut un punct in meciul contra liderului CFR Cluj grație unui gol izbutit in ultimul minut din prelungiri de Gustavo Vagenin. La final, atacantul brazilian a fost foarte bucuros ca a reușit sa-și ajute echipa. El a punctat ca intreaga suflare alb-albastra a crezut pana in ultima clipa și fotbalul a rasplatit efortul, mai ales ca elevii lui Reghecampf s-au intrecut in ratari. „Cred ca a fost un frumos pentru suporteri. Ne-am creat foarte multe ocazii și am crezut pana in ultimul minut, ceea ce a fost foarte important. Toți, impreuna cu suporterii, am crezut pana la sfarșit…

Citeste articolul mai departe pe gds.ro…

Sursa articol: gds.ro

LPF: FCU– Universitatea Craiova, obiective diferite

10:05, 10.03.2024 - Liga Profesionista de Fotbal (LPF) a prefațat derbiul Baniei, FCU – Universitatea Craiova, programat duminica, de la ora 20.45, oferind cateva date statistice. Iata ce au notat reprezentanții LPF: O singura victorie a reusit FCU Craiova in cele opt jocuri din acest an calendaristic, 2-1 cu Dinamo. In…