FC Sevilla cîștigă Europa League la loviturile de departajare

FC Sevilla a cistigat , invingind in finala disputata pe din Budapesta echipa AS Roma, scor 5-2 in urma loviturilor de departajare. este al saptelea triumf in a doua competitie continentala intercluburi. La finalul prelungirilor, scorul a fost 1-1. Au marcat Mancini ’55 (autogol) pentru Sevilla, respectiv Dybala ‘35 pentru Roma. {{668933}}La lovitur

Citeste articolul mai departe pe noi.md…

Sursa articol: noi.md

Liga Europa: Olympique Marseille – Benfica Lisabona 4-2 la la lovituri de departajare, dupa 1-0 in timpul regulamentar

01:50, 19.04.2024 - Echipa franceza Olympique Marseille s-a calificat joi seara in semifinalele Ligii Europa dupa ce a dispus la lovituri de departajare de formatia portugheza Benfica Lisabona, pe teren propriu, scor 4-2. Dupa 120 de minute de joc scorul a fost 1-0 pentru Marseille, scrie news.ro.

Europa League: Atalanta vs Liverpool - „Cormoranilor” le-a mai ramas doar orgoliul

09:50, 18.04.2024 - Atalanta - Liverpool, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 18 aprilie, de la ora 22:00, pe Stadio Atleti Azzurri d'Italia, si va fi transmis in direct de platforma de streaming VOYO.

Europa League: Roma vs Milan - Cine isi salveaza sezonul?

09:50, 18.04.2024 - Roma - Milan, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 18 aprilie, de la ora 22:00, pe Stadio Olimpico, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

Polonia lui Robert Lewandowski va fi prezenta la EURO 2024 - Calificare la loviturile de departajare

01:00, 27.03.2024 - Polonia este ultima naționala care a obținut calificarea la turneul final al Campionatului European din aceasta vara, dupa ce a invins Țara Galilor, sscor 5-4 la loviturile de departajare, in finala Rutei A a barajului pentru turneul final din Germania.

Seara istorica pentru Georgia! Gruzinii s-au calificat pentru prima data la un Campionat European

22:55, 26.03.2024 - Nationala de fotbal a Georgiei s-a calificat in premiera la un turneu final al unui Campionat European, dupa ce a caștigat la loviturile de departajare barajul disputat impotriva Greciei. Dupa ce in timpul regulamentar și in prelungiri nu s-a marcat, totul s-a decis la loviturile de departajare. Pentru…

Cristiano Ronaldo si-a dus echipa la loviturile de departajare, in Al Nassr – Al Ain! Starul portughez a marcat din penalty

00:00, 12.03.2024 - Cristiano Ronaldo si-a dus echipa la loviturile de departajare, in Al Nassr – Al Ain! In minutul 118 al meciului, Ronaldo a inscris de la 11 metri. Tot el a fost cel care a obtinut penalty-ul din care Al Nassr a egalat. Meciul Al Nassr – Al Ain, transmis LIVE in AntenaPLAY, a avut parte […] The post…

​Europa League: Milan vs Slavia Praga - Rossonerii, mari favoriti

08:30, 07.03.2024 - Milan - Slavia Praga, meci contand pentru prima mansa a optimilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 7 martie, de la ora 22:00, pe San Siro, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

Europa League: Sparta Praga vs Liverpool - Duel intre lideri

08:30, 07.03.2024 - Sparta Praga - Liverpool, meci contand pentru prima mansa a optimilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 7 martie, de la ora 19:45, pe Stadion Letna, si va fi transmis in direct de Pro Arena.