FC Botoşani a învins Poli Timişoara, scor 1-0, şi s-a distanţat în fruntea clasamentului Ligii I

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Fulop, in minutul 29, cu un sut plasat de la 6 metri, dupa o centrare din partea dreapta a lui Popa. FC Botosani: Cobrea - Ungurusan, Miron, Burca, Musat - Tincu, Cucu - M. Roman (Serediuc '58), L. Bus, L. Fulop (Morutan '83) - D. Popa (Kuku '55). Antrenor: . Poli Timisoara: CurileacCretu, Melinte, Canu, TiganasuArtean (Soljici '72) , VasvariMunteanu (Ciucur '78), Croitoru, Mailat &n (...)

Citeste articolul mai departe pe ziaruldeiasi.ro…

Sursa articol: ziaruldeiasi.ro

Si-au dorit mai mult victoria

12:20, 14.05.2024 - Petrolul a pierdut la Iași, in ultima etapa din play-out, scor 0-2, rezultat in urma caruia a incheiat pe locul 11 ediția 2023-2024 a Superligii. Partida din Copou, vitala pentru gazde in tentativa lor de a-și menține locul in primul eșalon, a stat sub semnul echilibrului pe tabela de marcaj o repriza,…

Liga Campionilor | Atletico a eliminat-o pe Inter la loviturile de departajare

09:05, 14.03.2024 - Atletico Madrid s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor in detrimentul lui Inter Milano. Finalista din sezonul trecut a fost eliminata, cu 3-2, la loviturile de departajare, miercuri seara, pe stadionul „Metropolitano“ din capitala Spaniei. In acest joc din mansa secunda a optimilor,…