Sprijinim refugiatii din Ucraina. Doneaza si tu pentru Crucea Rosie Romana in sprijinul lor. Orice suma conteaza.

VIDEO Carlos Tevez îi aduce victoria lui Juventus, 1-0, în derby-ul cu AC Milan

Publicat:

Juventus s-a impus in derby-ul cu AC Milan, 1-0, dupa ce a marcat cel de-al patrulea gol in trei meciuri pentru campioana Italiei. Tweet
a introdus o echipa defensiva, mizind la mijlocul terenului pe Poli, de Jong si Muntari, insa reduta sa a rezistat numai 71 de minute. Tevez a reusit sa aduca victoria dupa o combinatie superba cu Pogba. Juventus ramine neinvinsa in Serie A dupa trei etape si fara gol primit.

Click aici pentru VIDEO!

Citeste articolul mai departe pe GSP.ro…

Sursa articol: GSP.ro

Stiri pe aceeasi tema

Serie A: Juventus vs Milan - Derby de Champions League la Torino

12:10, 27.04.2024 - Juventus - Milan, meci contand pentru etapa a 34-a din campionatul Italiei, este programat, sambata, 27 aprilie, de la ora 19:00, pe Allianz Stadium din Torino, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 2 si Prima Sport 2.

Capitanul echipei Inter Milano: Am intrat in istoria Serie A

10:56, 23.04.2024 - "Am intrat in istoria Serie A", a declarat Lautaro Martinez, capitanul si atacantul echipei Inter Milano, dupa victoria de luni cu 2-1 in fata formatiei AC Milan, care le-a adus interistilor al 20-lea titlu de campioana a Italiei, potrivit news.ro

Serie A: Milan vs Inter - Nerazurrii, la 90 de minute de titlul cu nr. 20

07:55, 22.04.2024 - Milan - Inter, meci contand pentru etapa a 33-a din campionatul Italiei, este programat, luni, 22 aprilie, de la ora 21:45, pe San Siro, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 2 si Prima Sport 1.

Fotbalist exclus din lotul Italiei dupa insultele rasiste de la un meci din Serie A

09:25, 19.03.2024 - Derby-ul din etapa cu numarul 29 din Serie A, dintre Inter și Napoli (1-1), a avut parte de un moment regretabil ce s-a petrecut in minutul 59 al partidei. Incidentul a dus la excluderea unui jucator din lotul naționalei Italiei.

Romanii Nedelcearu si Puscas, revelațiile Italiei, dupa ce au marcat, duminica, in Serie B

21:30, 10.03.2024 - Romanii Ionut Nedelcearu si George Puscas au marcat pentru echipele lor, duminica, in etapa a 29-a a ligii secunde de fotbal din Italia.  Nedelcearu a adus victoria echipei Palermo, cu 1-0, pe terenul formatiei Lecco, marcand in minutul 36, cu o lovitura de cap.Pentru fundasul roman…

Serie A: Lazio vs AC Milan - Derby incendiar pe Olimpico

10:55, 01.03.2024 - Lazio - Milan, meci contand pentru etapa a 27-a din campionatul Italiei, este programat, vineri, 1 martie, de la ora 21:45, pe Stadio Olimpico din Roma, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 2 si Prima Sport 2.

Serie A: Milan vs Napoli - Derby de Champions League pe San Siro

08:26, 11.02.2024 - Milan - Napoli, meci contand pentru etapa a 24-a din campionatul Italiei, este programat, duminica, 11 februarie, de la ora 21:45, pe San Siro, si va fi transmis in direct de Digi Sport 3, Orange Sport 2 si Prima Sport 2.

Kvaratskhelia aduce victoria lui Napoli in fața Veronei, pe final de meci

20:36, 04.02.2024 - Georgianul Khvicha Kvaratskhelia a marcat un gol decisiv pe final de meci și i-a oferit lui Napoli o victorie pe teren propriu cu 2-1 in fața echipei Hellas Verona, duminica, in Serie A, dupa ce campioana in exercițiu din fotbalul italian a fost condusa i