Ianis Hagi, titular la Alaves, în LaLiga

, la care este legitimat , a remizat, joi, in deplasare, scor 1-1, cu echipa , intr-un meci din etapa a saptea a campionatului Spaniei.

a jucat pana in minutul 69.

Au marcat ’35 (autogol) pentru gazde si Samu ’73 pentru Alaves.

In minutul 68, de la a fost eliminat De la Torre.

Tot joi, Granada a terminat la egalitate cu Betis, scor 1-1.

Citeste articolul mai departe pe stiripesurse.ro…

Sursa articol: stiripesurse.ro

Uluitor! De cand nu mai fusese Ianis Hagi titular in La Liga, pana la meciul cu Real Madrid de pe „Bernabeu”

22:10, 14.05.2024 - Ianis Hagi (25 de ani) e titular pentru Alaves in meciul cu Real Madrid, din etapa #36 din La Liga. El revine in primul 11 in campionat dupa 5 luni. Ianis Hagi nu mai fusese titular in La Liga de pe 9 decembrie, de la infrangerea cu Las Palmas, scor 0-1. De atunci, el a mai fost titular de doua ori…

VIDEO Alaves, remiza cu revelația Girona in LaLiga - Ianis Hagi, contribuție decisiva in minutul 90+9

09:15, 11.05.2024 - Deportivo Alaves a smuls in extremis remiza cu Girona, scor 2-2, in etapa cu numarul 35 din campionatul spaniol de fotbal LaLiga. Intrat pe teren in repriza secunda, Ianis Hagi a reușit sa iasa in evidența pe Estadio Mendizorrotza.

LaLiga: Alaves vs Girona - Momente complicate pentru Ianis Hagi

09:20, 10.05.2024 - Alaves - Girona, meci contand pentru etapa a 35-a din campionatul Spaniei, este programat, vineri, de la ora 22:00, pe Estadio Mendizorroza din Vitoria, si va fi transmis in direct de Digi Sport 4, Orange Sport 3 si Prima Sport 4.

LaLiga: Granada vs Valencia - Gazdele, aproape retrogradate

08:25, 04.04.2024 - Granada - Valencia, meci restant contand pentru etapa a 26-a din campionatul Spaniei, este programat, joi, 4 aprilie, de la ora 21:00, pe Nuevo Estadio de Los Carmenes, si va fi transmis in direct de Orange Sport 4 si Prima Sport 3.

LaLiga: Osasuna vs Alaves - Momente dificile pentru Ianis Hagi

07:35, 04.03.2024 - Osasuna - Alaves, meci contand pentru etapa a 27-a din campionatul Spaniei, este programat, luni, 4 martie,de la ora 22:00, pe Estadio El Sadar din Pamplona, si va fi transmis in direct de Digi Sport 4, Orange Sport 4 si Prima Sport 4.

LaLiga: Cadiz vs Celta Vigo - Duel pentru supravietuire

10:25, 25.02.2024 - Cadiz - Celta Vigo, meci contand pentru etapa a 26-a din campionatul Spaniei, este programat, duminica, 25 februarie, de la ora 15:00, pe Estadio Nuevo Mirandilla, si va fi transmis in direct de Digi Sport 3, Orange Sport 4 si Prima Sport PPV1.

Celta Vigo – FC Barcelona 1-2, Lewandowski a marcat golul victoriei in al optulea minut al prelungirilor

21:55, 17.02.2024 - Echipa spaniola FC Barcelona a invins sambata, in deplasare, scor 2-1, gruparea Celta Vigo, in etapa a 25-a din La Liga, potrivit news.ro Catalanii au marcat in finalul primei reprize, minutul 45, cand Lamine Yamal i-a trimis lui Lewandowski si acesta a deschis scorul. Gazdele au egalat dupa pauza,…