Horia Tecău și Jean-Julien Rojer au fost eliminaţi în sferturile de dublu la Basel de germanii Alexander şi Mischa Zverev

Perechea Horia Tecau/Jean-Julien Rojer (Romania/Olanda), cap de serie numarul 3, a fost eliminata, joi, in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului de la Basel, cu premii totale de 1,98 milioane de euro, informeaza News.ro.

Tecau si Rojer au fost invinsi de germanii si , scor 6-4, 6-4.

Premiul pentru participarea in sferturile de finala este de 16.230 de euro si 90 de puncte.

Citeste articolul mai departe pe stiripesurse.ro…

Sursa articol: stiripesurse.ro

Emma Raducanu, in sferturile de finala ale turneului de la Stuttgart

11:15, 19.04.2024 - Britanica Emma Raducanu s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA 500 de la Stuttgart, dupa ce a invins-o in doua seturi, cu 6-0, 7-5, pe cehoaica Linda Noskova. Raducanu, al carei tata este roman, a obtinut cu aceasta ocazie al patrulea succes consecutiv, lucru pe care nu il mai reusise…

ATP Țiriac Open 2024: Calificare in sferturile de finala pentru cel mai tanar jucator al turneului

17:40, 18.04.2024 - Cel mai promițator jucator de la turneul Țiriac Open, brazilianul Joao Fonseca, a reușit joi calificarea in sferturile de finala dupa ce l-a invins pe moldoveanul Radu Albot (139 ATP), scor 7-6(2), 6-2.

Handbal (m): Dinamo București s-a calificat in sferturile de finala ale EHF European League

21:30, 02.04.2024 - Dinamo București, campioana Romaniei la handbal masculin, a caștigat și manșa retur a optimilor EHF Europa League in fața danezilor de la Bjerringbro-Silkeborg, scor 27-24 (16-8) și va juca in sferturi cu Skjern.

CSA Steaua București s-a calificat in sferturile LEN Euro Cup la polo

23:10, 23.03.2024 - CSA Steaua Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale LEN Euro Cup la polo pe apa, dupa ce i-a invins pe grecii de la Panionios Atena cu scorul de 20-18 (2-2, 3-2, 2-4, 4-2, 9-8), in urma aruncarilor de departajare, sambata seara, in mansa secunda a optimilor de finala, in Bazinul Steaua di

Real Madrid – Manchester City - finala din sferturile Ligii Campionilor

18:55, 15.03.2024 - Calitatea echipelor calificate in sferturile de finala ale Ligii Campionilor a facut inevitabila imperecher de echipe ce ar fi putut juca finala. Tragerea la sorți de la Nyon aduce fața in fața pe Real Madrid, cea mai galonata echipa a competiției și Manc

UEFA: Fanii lui Bayern Munchen, acces interzis in deplasare in sferturile de finala ale Ligii Campionilor

22:25, 12.03.2024 - Fanilor lui Bayern Munchen li s-a interzis sa asiste la meciul din deplasare din sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce suporterii echipei bavareze au aruncat pe teren materiale pirotehnice in meciul din optimi cu Lazio, in deplasare.

Dan Petrescu și-a calificat echipa in sferturile de finala ale Ligii Campionilor Asiei

17:40, 20.02.2024 - Sud-Coreenii de la Jeonbuk FC, formație antrenata de Dan Petrescu, s-au calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor Asiei, dupa victoria in dubla manșa in fața celor de la pohang Steelers.

Victor Cornea s-a oprit in sferturile probei de dublu la Cordoba

23:30, 09.02.2024 - Perechea alcatuita din tenismanul roman Victor Vlad Cornea si austriacul Philipp Oswald a fost invinsa de cuplul francez Sadio Doumbia/Fabien Reboul, cu 7-6 (7/3), 6-3, vineri, in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului ATP 250 de la Cordoba (Argentina), dotat cu premii totale…