Sprijinim refugiatii din Ucraina. Doneaza si tu pentru Crucea Rosie Romana in sprijinul lor. Orice suma conteaza.

Charles Leclerc a triumfat în sfârşit la el acasă. Monegascul a câştigat a opta etapă a CM de Formula 1: A fost un vis al nostru

Publicat:

(Ferrari) a castigat, duminica, , a opta etapa a de Formula 1, potrivit news.roEtapa urmatoare, al Canadei, va avea loc in data de 9 iunie, la Montreal.

Citeste articolul mai departe pe stiripesurse.ro…

Sursa articol si foto: stiripesurse.ro

Stiri pe aceeasi tema

Max Versappen a castigat Marele Premiu al Canadei la Formula 1

08:35, 10.06.2024 - Pilotul olandez Max Verstappen (Red Bull) a castigat Marele Premiu al Canadei, a noua etapa a Campionatului Mondial de Formula 1, la capatul unei curse foarte animate, desfasurata duminica pe circuitul Gilles Villeneuve din Montreal.

Formula 1: Max Verstappen, a șasea victorie a sezonului - Ferrari, dezastru in Marele Premiu al Canadei

08:11, 10.06.2024 - Max Verstappen s-a impus in Marele Premiu al Canadei, cea de-a noua etapa a Campionatului Mondial de Formula 1, pilotul olandez al echipei Red Bull fiind primul care a terminat cele 70 de tururi pe circuitul de la Montreal.

Calificari palpitante la Montreal » Timp pe tur identic al primilor doi, ambii piloți Ferrari au fost eliminați in Q2

10:01, 09.06.2024 - George Russell (26 ani), pilotul celor de la Mercedes, va pleca din pole-position pentru Marele Premiu al Canadei, avand un cel mai rapid timp identic cu cel al lui Max Verstappen, triplu campion mondial și liderul la zi din ierarhia piloților. Prima poziție din grila i-a revenit britanicului datorita…

Monegascul Charles Leclerc (Ferrari) va pleca din pole position la MP al Principatului Monaco

10:15, 26.05.2024 - Pilotul monegasc Charles Leclerc (Ferrari) va pleca de pe prima pozitie a grilei de start la Marele Premiu al Principatului Monaco, a opta etapa a Campionatului Mondial de Formula 1 din acest sezon, dupa ce a obtinut cei mai buni timpi din calificarile de sambata, informeaza AFP.

Charles Leclerc, in pole position la el acasa, la Monaco Grand Prix. Max Verstappen, locul sase

18:31, 25.05.2024 - Charles Leclerc (Ferrari) va porni de pe prima pozitie a grilei in Monaco Grand Prix, a opta etapa a Campionatului Mondial de Formula 1. Este primul pilot dupa olandezul Max Verstappen care obtine pole position in acest sezon. La primele sapte curse, primul pe grila a fost Verstappen.

Leclerc (Ferrari),cel mai rapid in a treia sesiune de antrenamente libere pentru MP al Principatului Monte Carlo

16:30, 25.05.2024 - Pilotul monegasc Charles Leclerc (Ferrari) a stabilit cel mai bun timp al celei de-a treia sesiuni de antrenamente libere pentru Marele Premiu al Principatului Monaco, a opta etapa a Campionatului Mondial de Formula 1, devansandu-l pe liderul Campionatului Mondial, olandezul Max Verstappen (Red Bull),…

VIDEO Formula 1: Charles Leclerc, cel mai rapid in antrenamentele pentru MP Monaco - „Dureri de cap” pentru Max Verstappen

10:36, 25.05.2024 - Monegascul Charles Leclerc (Ferrari) a fost cel mai rapid in a doua sesiune de antrenamente libere pentru Marele Premiu de Formula 1 al Principatului Monaco, campionul mondial en-titre Max Verstappen (Red Bull) terminand doar pe locul al patrulea.

Pilotul Max Verstappen a caștigat Marele Premiu de Formula 1 al Japoniei

13:45, 07.04.2024 - Pilotul Max Verstappen de la RedBull a caștigat duminica Marele Premiu de Formula 1 al Japoniei. Colegul sau de echipa Sergio Perez a ieșit pe locul doi. Carlos Sainz de la Ferrari a prins ultima poziție pe podium.