VIDEO Liga 1: Gaz Metan Mediaș vs Dinamo București 2-1 / Deaconu, Ronaldo de România - Două goluri superbe în doar două minute

Gaz Metan Mediaș a obținut o victorie foarte importanta în fața echipei Dinamo București, vineri, în primul meci al etapei a 12-a din Liga 1, scor 2-1. Eroul partidei a fost Ronaldo Deaconu, care a marcat doua goluri superbe cu execuții din afara careului.

Gaz Metan a condus cu 2-0 grație "dublei" lui Ronaldo Deaconu. Acesta a deschis scorul în minutul 36, cu un șut puternic de la aproximativ 30 de metri și a înscris al doilea gol în minutul 38, învingându-l pe Eșanu cu un lob superb din afara careului.

Ivanovski a înscris…

Citeste articolul mai departe pe hotnews.ro…

Sursa articol: hotnews.ro

Ivaylo Petev și Alex Mateiu au prefațat derbiul CFR Cluj – „U“ Craiova

19:10, 15.03.2024 - Antrenorul formației Universitatea Craiova, Ivaylo Petev, și mijlocașul Alex Mateiu au susținut astazi conferința de presa premergatoare partidei cu CFR Cluj. Confruntarea cu ardelenii are loc sambata, de la ora 20.00, in Gruia, și conteaza pentru etapa 1 din play-off-ul Superligii. Ambii reprezentanți…

Superliga | Programul meciurilor din prima etapa a play-off-ului si play-out-ului

08:50, 12.03.2024 - LPF a publicat programul meciurilor din prima etapa a play-off-ului si play-out-ului: Play-off: Vineri, 15 martie – ora 20.30: Rapid – Farul Constanța.Sambata, 16 martie – ora 20.00: CFR Cluj – Universitatea Craiova .Duminica, 17 martie – ora 21.00: FCSB – Sepsi Sf. Gheorghe. Clasament: 1. FCSB 32 puncte,…