„U“ Craiova – FC Argeş 1-0 | Noroc cu Tofan! Cu un gol s-a făcut victorie

Universitatea Craiova s-a impus greu miercuri seara, scor 1-0, pe stadionul „Ion Oblemenco” (12.667 de spectatori), in fata echipei FC Arges, intr-o partida contand pentru etapa 28 din Superliga. Prima repriza a fost destul de confuza, cu multe mingi pierdute aiurea de ambele parti. Craiova si-a creat ocazii prin Vatajelu (‘6), Isfan (’18) si Markovic (’32). Oaspetii au fost periculosi prin Garita. In repriza secunda lucrurile nu s-au schimbat prea tare. Alb-albastrii au atacat continuu, dar mai tot timpul Straton a fost la post. Gazdele au avut in schimb mai mult noroc, asta pentru ca Tofan a…

Citeste articolul mai departe pe gds.ro…

Sursa articol: gds.ro

FCU Craiova – Poli Iași 1-1 | Neputința, dezamagire și fluieraturi

18:25, 27.02.2024 - FCU Craiova nu a reușit sa contabilizeze decat un punct din partida susținuta marți, pe teren propriu, cu Poli Iași, din etapa 28 a Superligii. A fost un 1-1, dupa un joc modest, cu greșeli uriașe pe faza defensiva, cu doua goluri anulate de VAR, și cu mulți nervi in tribune. Echipa lui Giovanni Costantino…