Recordul lui Sir Bobby Charlton aproape să fie doborât! Replica lui Mourinho

a inscris in meciul disputat de impotriva celor de la Reading, 4-0, cel de-al 249-lea gol pentru "diavoli" și a reușit astfel sa egaleze recordul legendarului , chiar sub ochii acestuia. Primul meci disputat astazi in , intre și Reading a oferit un moment istoric. ...

Citeste articolul mai departe pe GSP.ro…

Sursa articol: GSP.ro

Manchester United s-a decis in privința lui Erik ten Hag, dupa cel mai slab sezon de Premier League din istoria clubului

09:16, 12.06.2024 - Manchester United a terminat pe locul 8 in Premier League, cu doar 60 de puncte, insa a reușit sa caștige Cupa Angliei, iar conducerea clubului a hotarat ca Erik ten Hag sa ramana in funcția de antrenor, informeaza BBC.

Cristiano Ronaldo a doborat recordul de goluri marcate intr-un singur sezon in prima liga din Arabia Saudita

09:50, 28.05.2024 - Cristiano Ronaldo a marcat de doua ori pentru Al Nssr in meciul cu Al-Ittihad, luni seara, scor 4-2, si a doborat recordul pentru cele mai multe goluri inscrise intr-un singur sezon in Saudi Pro League. Portughezul are 35 de goluri in acest sezon in campionat.

Erik ten Hag, explicații dupa un sezon in care Manchester United a terminat pe locul 8, dar a caștigat Cupa Angliei

12:30, 26.05.2024 - Manchester United a terminat pe locul 8 in Premier League, dar a salvat sezonul caștigand Cupei Angliei. Dupa victoria in fața rivalei Manchester City, antrenorul Erik ten Hag a afirmat ca „va merge in alta parte pentru a caștiga trofee”, daca va fi demis.

Manchester United a cucerit Cupa Angliei, in fata a 86.000 de spectatori

03:55, 26.05.2024 - Manchester United a cucerit Cupa Angliei la fotbal, dupa ce a invins-o pe Manchester City cu scorul de 2-1 (2-0), sambata, in finala desfasurata pe Stadionul londonez Wembley, scrie AGERPRES.

VIDEO Manchester United, calificare dramatica in finala Cupei Angliei – Egalați dupa ce au condus la trei goluri diferența

22:05, 21.04.2024 - Cupa Angliei a provocat intotdeauna surprize mari, iar semifinala de duminica dintre Manchester United și Coventry City a fost una de poveste. Condusa cu 3-0, formația de liga secunda a egalat și a avut un gol anulat in ultimul minut.

Manchester United avea 3-0 cu o echipa de liga a doua in minutul 70: incredibil cum s-a terminat semifinala de Cupa Angliei

20:45, 21.04.2024 - Manchester United s-a calificat in finala Cupei Angliei, dupa 3-3 in 120 de minute și 4-2 dupa penalty-uri cu Coventry, formație din Championship. Manchester City - Manchester United, finala Cupei Angliei, are loc pe 25 mai Semifinala de pe Wembley a oferit o doza de dramatism neașteptata. United a…

FA Cup: Coventry vs Manchester United - „Diavolii rosii”, mari favoriti pentru finala

08:25, 21.04.2024 - Coventry - Manchester United, meci contand pentru semifinalele din Cupa Angliei, este programat, duminica, 21 aprilie, de la ora 17:30, pe Wembley Stadium din Londra, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

Alpinista care a doborat recordul mondial de catarare pe franghie prin escaladarea Turnului Eiffel. „In acest stadiu, nu ma simt amețita“ VIDEO

08:40, 11.04.2024 - Franțuzoaica Anouk Garnier, dubla campioana mondiala la curse cu obstacole, a urcat miercuri cu franghia 110 m din Turnului Eiffel in 18 minute, stabilind un nou record mondial. Sportiva a fost motivata și de o cauza umanitara: sa stranga fonduri pentru lupta impotriva cancerului.