LPF a anunţat echipa etapei. Alex Mitriţă a primit laude şi admiraţie

Liga Profesionista de Fotbal (LPF) a prezentat astazi echipa etapei a 9-a din play-off si play-out. In cel mai bun unsprezece s-a impus si Alex Mitrita, autorul unui hat-trick in meciul de la Ovidiu, Farul – „U“ Craiova 3-3. Iata cum arata echipa etapei: PORTAR: Razvan Sava (CFR Cluj)Unul dintre marile castiguri ale CFR din acest sezon. A inchis excelent poarta pe terenul campioanei. FUNDASI: Darius Oroian (Sepsi)Chiar daca a fost utilizat doar o repriza, si-a trecut in cont prima pasa decisiva in SuperiLga. Razvan Patriche (Dinamo)Desi a fost eliminat in ultimele minute, a facut un meci mare!…

Citeste articolul mai departe pe gds.ro…

Sursa articol si foto: gds.ro

Costel Gilca și Alex Crețu au prefațat meciul Farul – „U“ Craiova

17:40, 10.05.2024 - Farul Constanța și Universitatea Craiova se intalnesc luni, de la ora 20.30, la Ovidiu, intr-o partida contand pentru etapa a 9-a din play-off-ul Superligii. Despre acest duel extrem de important in lupta pentru locul 2 au vorbit vineri, in cadrul unei conferințe de presa, antrenorul Științei, Costel…