​Liga 1: UTA Arad, victorie după ce a întors scorul în prelungiri (2-1 vs Poli Iași)

UTA Arad s-a impus, miercuri, pe terenul echipei Poli Iași, scor 2-1, dupa ce a reușit sa marcheze de doua ori în prelungirile partidei (minutele 90+2 și 90+4). În urma acestui rezultat, UTA urca de pe locul 10 pe 9, cu 24 de puncte (la egalitate cu FC Botosani si FC Viitorul, de pe locurile 7-8), iar Poli Iasi ramâne pe locul 16, ultimul, cu 15 puncte.

Au marcat: Flores '9 / Roger '90+2. C. Rus '90+4.
1-0, min. 9: Flores a scapat pe contraatac si a marcat cu sut la coltul lung de la 15 metri, usor lateral-dreapta.
1-1, min. 90+2: Roger a centrat din…

Citeste articolul mai departe pe hotnews.ro…

Sursa articol: hotnews.ro

Se știu echipele care vor juca in play-off-ul și play-out-ul Superligii: Surprize mari in ultima etapa din sezonul regular

22:40, 08.03.2024 - Ultima etapa a Superligii a decis vineri seara echipele care vor evolua in play-off și play-out, cu cinci meciuri jucate la aceași ora. Debeljuh a marcat in minutele suplimentare de joc golul care a calificat-o pe Sepsi Sf. Gheorghe in play-off. Dinamo a parasit locurile direct retrogradabile. CFR…

Peste 110.000 de prosumatori pana la finalul anului 2023, in Romania

11:15, 27.02.2024 - Romania a avut un numar de 110.355 de prosumatori pana la finalul anului 2023, cu o putere instalata de 1.442 de MW, potrivit datelor transmise de ANRE. Din cei peste 110.000 de prosumatori, 95.205 reprezinta persoanele fizice, care au instalat capacitați de 611,45 MW, in timp ce cele peste 15.000 de…