Sprijinim refugiatii din Ucraina. Doneaza si tu pentru Crucea Rosie Romana in sprijinul lor. Orice suma conteaza.

Liga 1 / „U“ Craiova – FC Botoșani 2-1, în cifre și imagini. Rezervele au amical cu FC Argeș!

Publicat:

„U“ Craiova a reușit sa-și treaca in cont alte 3 puncte extrem de importante in tentativa sa de a cucerit titlul cu numarul 5. Gruparea din Banie s-a impus greu, dar meritat, cu 2-1, marți seara, pe stadionul „Ion Oblemenco“ in fața formației FC Botoșani. Partida a fost restanta din etapa 3 a play-off-ului Ligii 1. Alb-albaștrii audeschis scorul prin Dan Nistor, care a șutat imparabil de la 17 metri la colțul din stanga al porții (31, 1-0). „Leii“ și-au majorat avantajul in repriza secunda, cand Elvir Koljic a reluat cu capul o centrare venita de pe dreapta, de la Vladoiu (72, 2-0). Moldovenii

Citeste articolul mai departe pe gds.ro…

Sursa articol: gds.ro

Stiri pe aceeasi tema

Analizam etapa intermediara din Superliga. Cum poate deveni FCSB campioana inca de joi » GSP Live

09:30, 23.04.2024 - Alexandru Barbu revine cu o noua ediție GSP Live, astazi, de la 11:00. Prezent in studioul GSP Live este jurnalistul GSP Adrian Duța, alaturi de care vom aborda cele mai tari subiecte ale zilei: Inter a caștigat al 20-lea titlu in Italia, dupa victoria din derby-ul cu rivala AC Milan, scor 2-1.FCSB…

Rapid, perioada horror! Ce echipe s-au mai prezentat atat de slab in play-off

22:00, 06.04.2024 - Rapid este pe punctul de a inregistra al 3-lea eșec consecutiv in play-off din tot atatea meciuri disputate. Giuleștenii au terminat prima repriza de pe teren propriu, cu CFR Cluj, conduși cu un scor umilitor, 4-0, iar doar un miracol ii mai poate salva de o borna istorica negativa, atinsa de cateva…