Ivaylo Petev: „Un rezultat bun“ / Bogdan Andone: „Nu meritam victoria“

Antrenorul formației , , s-a mulțumit cu punctul obținut cu FC Botoșani. Acesta a admis ca jocul din prima repriza l-a dezamagit, dar considera ca in partea secunda alb-albaștrii au controlat jocul și au ratat mult. „Am terminat cu un rezultat bun. In priam repriza am primit doua goluri ușoare. Echipa noastra nu a avut o reacție buna. Am pierdut doua momente, cand cei de la FC Botoșani au dat doua goluri. Sunt neferict pentru ca luam la fiecare meci astfel de goluri. Trebuie sa reacționam mai bine. (n.r. Daca golul din prelungiri i-a salvat postul la Universitatea…

Citeste articolul mai departe pe gds.ro…

Sursa articol: gds.ro

Sepsi – „U“ Craiova 1-3 | Ivaylo Petev e tot nemulțumit

18:35, 04.02.2024 - Antrenorul formației Universitatea Craiova , Ivaylo Petev, s-a bucurat pentru succesul inregistrat in meciul cu Sepsi, dar nu a apreciat pe deplin și evoluția elevilor sai. „Am repetat si astazi una dintre greselile din trecut. Am luat gol pe o greșeala simpla. Mi-am iesit din minti la greseala lui…