Costa Rica a invins Grecia la lovituri de departajare si s-a calificat in sferturile Cupei Mondiale

Reprezentativa statului Costa Rica s-a calificat in premiera in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, dupa ce a invins, duminica, la Recife, cu scorul de 6-4, in urma loviturilor de departajare, selectionata Greciei, in optimile competitiei, informeaza Mediafax. La finalul celor 90 de minute de joc si a prelungirilor, scorul a fost egal 1-1.Pentru Costa Rica a marcat Bryan Ruiz, in minutul 52, iar pentru Grecia a inscris Papastathopoulos, in minutul 90+1. Din minutul 66, Costa Rica a evoluat cu un jucator mai putin, Duarte fiind eliminat pentru cumul de cartonase. La loviturile de departajare…

Citeste articolul mai departe pe albaiulianul.ro…

Sursa articol: albaiulianul.ro

Romani și moldoveni sclavi in Spania. Poliția a destructura o rețea criminala din provincia Sevilla și a eliberat 21 de victime

13:15, 22.02.2024 - Poliția spaniola a eliberat 21 de victime, cetațeni din Republica Moldova și Romania, ale exploatarii prin munca in sectorul agricol și a arestat 15 persoane responsabile de trafic de persoane. Potrivit anchetatorilor, rețeaua infracționala ținea victimele in condiții groaznice, privandu-le de hrana…