GÎNSARI, PRIMUL GOL ÎN RUSIA. Fotbalistul moldovean a deschis scorul în meciul cu Ural

Publicat:

Internationalul moldovean a marcat primul sau gol pentru .Mijlocasul a deschis scorul in minutul 28 al partidei din deplasare cu din etapa a sasea a Campionatului de fotbal al Rusiei.

Citeste articolul mai departe pe publika.md…

Sursa articol si foto: publika.md

Stiri pe aceeasi tema

Fotbal: Paul Anton a marcat in Rusia, pentru Krilia Sovetov Samara

09:35, 16.09.2019 - Mijlocasul roman Paul Anton a marcat un gol pentru formatia Krilia Sovetov Samara, invinsa in deplasare de FC Krasnodar cu scorul de 4-2, duminica, in etapa a 9-a a campionatului de fotbal al Rusiei.

Simona Halep va juca la Cluj-Napoca in Fed Cup, in meciul Romania - Rusia

13:45, 22.08.2019 - Romania va juca impotriva echipei naționale a Rusiei, in play-off-ul Fed Cup by BNP Paribas, de anul viitor. Intalnirea va avea loc in Romania, pe teren propriu, pe 7 și 8 februarie.Caștigatoarele celor opt meciuri de baraj se vor califica la turneul final de la Budapesta, turneu final programat intre…

Fotbal: Adrian Popa a marcat pentru Reading U-23

09:32, 07.08.2019 - Internationalul roman Adrian Popa a marcat un gol pentru echipa Under-23 a clubului englez de fotbal Reading, marti, in meciul amical castigat cu scorul de 2-1 pe terenul formatiei belgiene KSV Roeselare. Tulio a deschis scorul pentru belgieni (11), dar Odimayo (31) a egalat, iar Popa a marcat golul…

Fotbalistul moldovean Gheorghe Andronic isi va continua cariera in fotbalul romanesc

12:24, 27.07.2019 - Fotbalistul moldovean Gheorghe Andronic isi va continua cariera in fotbalul romanesc. Mijlocasul de 27 de ani, care a plecat acum cateva zile de la Milsami Orhei, este foarte aproape de a semna un contract cu un club de peste Prut. " Este un campionat foarte puternic.

GATCAN SI-A GASIT UN NOU CLUB. Fotbalistul moldovean a semnat cu Krilia Sovetov Samara

18:13, 23.07.2019 - Alexandru Gatcan a semnat cu formatia rusa Krilia Sovetov Samara. Mutarea a fost confirmata de oficialii clubul care au parafat un acord pe un an cu optiune de prelungire pentru inca unul cu fotbalistul moldovean.

Internationalul moldovean Catalin Carp a marcat in meciul cu FC Krasnodar

20:34, 20.07.2019 - Internationalul moldovean Catalin Carp a marcat pentru FC Ufa in etapa a doua a Campionatului de fotbal al Rusiei. Mijlocasul a prins un sut splendid in meciul de acasa cu FC Krasnodar si a deschis scorul in minutul 29.

GINSARI, DEBUT CU DREPTUL. Atacantul a fost integralist in partida cu ȚSKA Moscova

10:54, 15.07.2019 - Radu Ginsari a debutat cu dreptul la Krilia Sovetov Samara. Internaționalul moldovean a fost integralist in partida de pe teren propriu caștigata cu 2-0 in fața gruparii ȚSKA Moscova, din cadrul primei etape a campionatului de fotbal al Rusiei.