Victorie pentru RDS! Își poate distribui televiziunile pe alte rețele de cablu

RCS&RDS a primit, marti, aprobarea CNA pentru a lansa televiziunile "secundare" , si World Channel, care vor avea acelasi continut cu posturile , si , detinute de RCS si care emit in prezent doar in retelele operatorului de cablu.

Citeste articolul mai departe pe capital.ro…

Sursa articol: capital.ro

SORANA CIRSTEA, VICTORIE LA ROMA!

06:35, 13.05.2024 - Sorana Cirstea (33 de ani, 32 WTA) și Jaqueline Cristian (25 de ani, 68 WTA) au reușit victorii care le duc in turul al treilea in turneul WTA 1000 de la Roma, anunța gsp.ro. Intr-o zi intrerupta la un moment dat de ploaie la Roma, patru romance figurau in program. Prima și-a incheiat evoluția Irina…

Handbal: Turdencele sunt cu un pas in semifinalele naționale! Victorie și cu CSM București

17:10, 09.05.2024 - Echipa de junioare I de la Potaissa Turda, in colaborare cu Liceul Teoretic „Liviu Rebreanu” a obținut o noua victorie la turneul final, scor 31-23, contra celor de la CSM București. A fost o prima repriza mai echilibrata, Potaissa avand un singur gol avans la pauza (12-11). Dupa pauza, elevele Mihaelei…

SuperLiga: Poli Iași, victorie uriașa in lupta pentru evitarea retrogradarii

17:15, 06.05.2024 - Poli Iasi a obținut trei puncte uriașe in lupta pentru evitarea retrogradarii, echipa antrenata de Tony da Silva impunandu-se in fața formației FC Hermannstadt, scor 1-0, in etapa a opta din play-out-ul SuperLigii.

CS Rapid Bucuresti este la o singura victorie de a incheia pe treapta a treia a podiumului Diviziei A1 la volei masculin

05:25, 28.04.2024 - CS Rapid Bucuresti este la o singura victorie de a incheia pe treapta a treia a podiumului Diviziei A1 la volei masculin, dupa ce a invins-o pe CS Dinamo Bucuresti cu scorul de 3-0 (25-19, 25-21, 25-22), sambata, in deplasare, informeaza AGERPRES.

Jaqueline Cristian a obtinut a treia sa victorie consecutiva la Madrid. Va juca in turul doi cu campioana din 2021 de la Roland Garros

22:26, 24.04.2024 - Jucatoarea romana de tenis Jaqueline Cristian s-a calificat in runda a doua a turneului WTA 1.000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 7.679.965 de euro, miercuri, dupa ce a invins-o pe poloneza Magdalena Frech, cu 7-5, 6-2.

Ligue 1: PSG, victorie clara in fața echipei Olympique Lyon

03:15, 22.04.2024 - Echipa franceza PSG a dispus duminica seara, pe teren propriu, scor 4-1, de gruparea Olympique Lyon, in etapa a 30-a din Ligue 1, scrie news.ro.Luis Enrique a inceput meciul cu Lyon fara Mbappe si Dembele, iar in minutul 3 gazdele au si deschis scorul, dupa autogolul lui Matic.

Biden sau Trump? Ce ar insemna pentru Europa și pentru piețele valutare o victorie a fiecaruia dintre ei

09:05, 19.04.2024 - Alegerile din SUA se apropie cu pași repezi, iar implicațiile economice ar putea fi mai importante pentru Europa decat pentru America, arata o analiza a ING. Nu doar implicațiile care decurg din politicile comerciale sau fiscale, ci chiar și politicile de securitate ar putea fi grav afectate.