Sprijinim refugiatii din Ucraina. Doneaza si tu pentru Crucea Rosie Romana in sprijinul lor. Orice suma conteaza.

Superliga: Sepsi – FC Botoşani 5-2, prima victorie a gazdelor după mai bine de o lună

Publicat:

OSK a invins luni, pe teren propriu, scor 5-2, formatia FC Botosani, intr-un meci din etapa a 13-a din Superliga. A fost prima victorie a lui Sepsi dupa sase infrangeri consecutive, conform News.ro.

In minutul 15 al meciului de la Sf. Gheorghe, a inscris in propria poarta si a adus gazdele in avantaj. Zece minute mai tarziu, a egalat, cu un sut din careu, la coltul lung. Oaspetii au comis insa un hent in propriul careu, in minutul 35, prin , iar arbitrul a dictat lovitura de pedeapsa. Alimi a transformat sigur in minutul

Citeste articolul mai departe pe stiripesurse.ro…

Sursa articol: stiripesurse.ro

Stiri pe aceeasi tema

FC Botoșani urca trei locuri in clasament, cu o victorie obținuta in minutul 90 impotriva lui Dinamo

22:25, 23.04.2024 - Dinamo și-a marcat autogol, a ratat un penalty și a jucat o repriza in 10 oameni, in meciul pierdut dincolo de minutul 90, in deplasare la FC Botoșani. Al doilea meci al etapei cu numarul 6 din Superliga s-a incheiat cu scorul de 2-1, cu „cainii roșii” tr

UTA a remizat cu FC Botosani (2-2), in Superliga. A reușit egalarea in minutul 90

19:15, 12.02.2024 - UTA Arad a terminat la egalitate cu FC Botosani, 2-2 (1-0), luni seara, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a 25-a a Superligii de fotbal. UTA a deschis scorul prin Tiberiu Capusa (32), cu un sut superb la vinclu din marginea careului, dupa oaspetii avusesera o bara prin Romario Benzar (19).

U Cluj - Universitatea Craiova: ardelenii au reușit sa scoata o remiza, dupa ce la pauza erau conduși cu 2-0

06:15, 10.02.2024 - U Cluj a remizat in deplasare, vineri, cu Universitatea Craiova, 2-2, in a doua partida din etapa a 25-a din Superliga. Clujenii au fost conduși cu 2-0 la pauza, insa in a doua repriza au revenit in meci și au scos un punct, informeaza Mediafax.Craiova a marcat golurile in prima repriza din doua…