Serie A / Inter Milano şi Lazio au confirmat în partidele din runda 2

Inter Milano si Lazio au obtinut victorii in partidele sustinute sambata seara, in etapa a 2-a din Seria A. Pe „Giuseppe Meazza”, Inter, cu portarul Ionut Radu rezerva, s-a vazut condusa inca din minutul 3 de Fiorentina, care a deschis scorul prin Christian Kouame. Pana la pauza, Lautaro Martinez a restabilit egalitatea (’45+2). In mitanul secund gazdele au trecut in avantaj dupa autogolul lui Federico Ceccherini (’52). Fiorentina a egalat dupa doar cinci minute, prin Gaetano Castrovilli (’57), si a preluat din nou conducerea gratie lui Federico Chiessa (’63).Inter a dominat insa finalul intalnirii…

Citeste articolul mai departe pe gds.ro…

Sursa articol: gds.ro

LIGA 3 PLAY-OUT – CS Minaur joaca cu Olimpia Satu Mare

12:40, 05.04.2024 - CS Minaur inca spera sa scape de retrogradare, insa rezultatele nu o ajuta. In 6 aprilie, cu incepere de la ora 17.00, fotbaliștii baimareni vor juca, pe teren propriu, cu Olimpia Satu Mare, un derby de tradiție, cunoscuta fiind rivalitatea dintre cele doua echipe. In intalnirile precedente, de anul…