Lotul Iranului pentru Campionatul Mondial de fotbal Rusia 2018

Lotul Iranului pentru Campionatul Mondial de fotbal Rusia 2018. Echipa Iranului este calificata pentru a cincea oara in istorie la un turneu final. Iranul nu a suferit nici o infrangere in preliminari, a marcat 36 de goluri și a primit doar 5 goluri. Portughezul Carlos Queiroz e cel mai longeviv antrenor din istoria echipei. Aflat pe banca din 2011, lusitanul a reusit sa devina primul selecționer care ii califica pe iranieni la doua Mondiale consecutive.  Iran (35 de fotbaliști) Portari: Alireza Beiranvand, Mohammad Rashid Mazaheri, Hossein Hosseini, Amir Abedzadeh Fundași: Jalal Hosseini, Steven…

Citeste articolul mai departe pe libertatea.ro…

Sursa articol: libertatea.ro

Frosinone - AS Roma 0-3, in etapa a 25-a

21:20, 18.02.2024 - Echipa italiana AS Roma a intrecut duminica seara, in deplasare, scor 3-0, gruparea Frosinone, in etapa a 25-a din Serie A, potrivit news.ro. Donny Huijsen a inscris pentru 1-0 in minutul 38, iar Sardar Azmoun a adus linistea in tabara romana, cu golul din minutul 71. Pana la final a mai inscris…