Juventus Torino, calificată în sferturile de finală ale Cupei Italiei. Deținătoarea trofeului a învins-o pe Sampdoria, cu 4-1

s-a calificat fara emoții in sferturile de finala ale . Deținatoarea trofeului a invins-o pe Sampdoria cu 4-1. a deschis scorul cu un șut direct din lovitura libera.Repriza secunda a fost una de-a dreptul spectaculoasa.

Citeste articolul mai departe pe publika.md…

Sursa articol: publika.md

Campionatele Europene de box de la Belgrad: Robert Jitaru, invins de maghiarul Richard Kovac, in sferturile de finala ale categoriei 63,5 kg

03:30, 25.04.2024 - Boxerul roman Robert Eusebiu Jitaru a fost invins de maghiarul Richard Kovacs, la puncte, cu 4-1, miercuri, in sferturile de finala ale categoriei 63,5 kg, la Campionatele Europene de box de la Belgrad, informeaza AGERPRES.

Jaqueline Cristian, calificata in sferturile de finala ale turneului de la Charleston

12:25, 05.04.2024 - Jucatoarea romana de tenis Jaqueline Cristian (25 ani, 83 WTA) s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA 500 de la Charleston (Carolina de Sud; SUA), competitie in care organizatorii ofera premii in valoare totala de 922.573 de dolari. In optimi, romanca a invins-o pe americanca Emma Navarro…

CSM Bucuresti, spre sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin. A invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana

21:30, 16.03.2024 - CSM Bucuresti a facut un pas mare spre sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 30-24 (18-12), sambata seara, in prima mansa a play-off-ului.

Razvan Lucescu și PAOK sunt in sferturile de finala ale Conference League dupa un meci dramatic

23:26, 14.03.2024 - PAOK a inceput meciul retur din optimile de finala ale Conference League cu un handicap de doua goluri, in compania lui Dinamo Zagreb. Echipa lui Razvan Lucescu parea ca a rezolvat calificarea la pauza, cand conducea cu 3-0. Repriza secunda a adus o desfa

Borussia Dortmund calificata dupa ce a invins PSV Eindhoven (2-0), in sferturile Ligii Campionilor

01:10, 14.03.2024 - Borussia Dortmund s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe PSV Eindhoven cu scor de 2-0 (1-0), miercuri seara, pe teren propriu, in mansa secunda a optimilor

SCM Timisoara a pierdut finala Alpe Adria Cup, cu detinatoarea trofeului MKS Dabrowa Gornicza

22:45, 13.03.2024 - Echipa SCM Timisoara a fost invinsa, miercuri, in finala Alpe Adria Cup, de detinatoarea trofeului, formatia poloneza MKS Dabrowa Gornicza, scor 90-88, la Turneul Final Four de la Kapfenberg ,potrivit news.ro SCM Timisoara s-a calificat in finala, dupa victoria de marti seara, cu gazdele Kapfenberg…

Arsenal a invins-o pe Porto la loviturile de departajare și a ajuns in sferturile de finala ale Ligii Campionilor

03:20, 13.03.2024 - Echipa engleza Arsenal s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal dupa ce a invins-o pe FC Porto cu 4-2 la loviturile de departajare, marti seara, pe Emirates Stadium din Londra, intr-un meci in care scorul a fost de 1-0 (1-0, 1-0).

Paris Saint-Germain calificata dupa ce a trecut de Real Sociedad (2-1), in sferturile Ligii Campionilor

00:55, 06.03.2024 - Paris Saint-Germain a reușit calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal dupa invins Real Sociedad cu scorul de 2-1 (1-0), in deplasare, in mansa secunda a optimilor de finala