Campioană de Roland Garros, eliminată în optimile de la WTA Stuttgart

s-a calificat miercuri seara in sferturile de finala ale turneului de la Stuttgart. Tunisianca a eliminat-o in 3 seturi pe , scor 1-6, 7-5, 6-3, dupa o revenire spectaculoasa.

Citeste articolul mai departe pe hotnews.ro…

Sursa articol: hotnews.ro

VIDEO WTA Madrid: Capat de drum pentru jucatoarea momentului - Eliminata de campioana de la Australian Open

09:00, 30.04.2024 - Seria fantastica de 15 victorii consecutive a americancei Danielle Collins s-a oprit in optimile turneului WTA 1000 de la Madrid, faza a competiției in care aceasta a fost invinsa de Aryna Sabalenka, scor 4-6, 6-4, 6-3.

WTA Madrid: Campioana de Grand Slam, eliminata in optimi - Set pierdut cu 6-0

13:40, 29.04.2024 - ​Ons Jabeur a avut parte de un sezon dificil, dar pare ca și-a regasit forma la turneul „WTA 1000” de la Madrid. Sportiva din Tunisia s-a calificat in sferturi, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Jelena Ostapenko.

Emma Raducanu, eliminata de Iga Swiatek in semifinalele turneului de la Stuttgart

13:16, 20.04.2024 - Jucatoarea poloneza de tenis, Iga Swiatek, ocupanta locului 1 in clasamentul WTA și principala favorita la turneul WTA 500 de la Stuttgart, Germania, s-a calificat vineri seara in semifinale, dupa ce a invins-o in doua seturi pe britanica Emma Raducanu, scor 7-6 (7/2), 6-3, in sferturile de finala.…

VIDEO WTA Stuttgart: Campioana de la US Open, eliminata dupa ce salvase șapte mingi de meci

09:20, 20.04.2024 - Marta Kostyuk este una dintre cele mai in forma jucatoare din circuit și a demonstrat acest lucru și la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Dupa ce le-a eliminat pe Laura Siegemund (campioana din 2017) și Qinwen Zheng (favorita 5), sportiva din Ucraina a trecut și de Coco Gauff (caștigatoarea US Open 2023)…

Emma Raducanu, eliminata de liderul WTA Iga Swiatek in sferturi la Stuttgart

22:15, 19.04.2024 - Britanica Emma Raducanu a fost eliminata, vineri, de liderul WTA, Iga Swatek, in sferturile de finala ale Porsche Tennis Grand Prix, la Stuttgart. Pentru poloneza este a zecea victorie consecutiva la competitia din Germania, potrivit news.roSwiatek s-a impus cu scorul de 7-6 (2), 6-3.

Sorana Cirstea, eliminata fara drept de apel in turul intai de la WTA Stuttgart

16:00, 16.04.2024 - Sorana Cirstea nu a prins cea mai buna zi de tenis, jucatoarea noastra fiind eliminata fara drept de apel de Qinwen Zheng, a cincea favorita a turneului WTA de categorie 500 de la Stuttgart. Chinezoaica a avut caștig de cauza dupa o ora și 13 minute, scor 6-2, 6-3.

Campioana en-titre, eliminata in turul al doilea la WTA Charleston

20:50, 04.04.2024 - Surprizele continua la turneul „WTA 500” de la Charleston. Dupa Caroline Wozniacki a venit randul lui Ons Jabeur și Leylah Fernandez sa fie eliminate in turul al doilea al competiției din SUA.

VIDEO Multipla campioana de Grand Slam, eliminata de la Indian Wells 2024

09:45, 12.03.2024 - Naomi Osaka (multipla campioana de Grand Slam și fosta lidera mondiala) a parasit Indian Wells 2024 in turul al treilea, nipona fiind depașita in doua seturi, scor 7-5, 6-4, de Elise Mertens.