Podgoria Pancota - Stiri si informatii despre Podgoria Pancota | prima pagina Ultima actualizare: 17:41:12, 23.05.2024
13:15, 23.01.2024
Podgoria Pâncota, prima calificată
ŞIRIA. A început ediţia 2024 a Campionatului Judeţean de futsal, competiţie care are loc între tur şi retur. Prima etapă zonală s-a desfăşurat la Şiria, gazdele fiind obligate să improvizeze două echipe, întrucât…
12:55, 10.07.2023
Pleacă în probe la Academia Hagi
PÂNCOTA. La 13 ani este o mare speranţă a fotbalului pâncotan. Vorbim despre Sorin Ionuț Câra, care în sezonul 2022-2023 al campionatului de juniori C a marcat 38 de goluri pentru Podgoria Pâncota.
13:20, 13.11.2022
Viitorul Arad urcă în „careul de aşi” din Liga 4
Rezultatele şi marcatorii etapei a 11-a: Victoria Zăbrani - CS Socodor 1-1 (Gherheș – autogol vs. Copil); Podgoria Pâncota – Voința Macea 1-0 (Pușcaș); Victoria Felnac – CS Beliu 5-0 (Ghergar, Dancă-2 şi Rechițan-2).
10:40, 07.01.2022
Podgoria Pâncota se dezvoltă
PÂNCOTA. Conştient că sportul înseamnă sănătate, Dan Pocrişer, primarul oraşului Pâncota, vine în întâmpinarea copiilor din Pâncota și Măderat, care doresc să practice și alte tipuri de sport decât fotbal și karate,…
11:27, 01.12.2019
„VI-FE” s-a împiedicat!
Clasament 1.Victoria Zăbrani 15 13 1 1 40-6 40 2.Frontiera Curtici 15 12 2 1 53-11 38 3.Păulişana Păuliş 15 8 4 3 33-25 28 4.Unirea Sântana 15 8 3 4 40-16 27 5.CS Ineu 15 8 2 5 35-26 26 6.Şoimii Şimand 15 8 1 6…
18:46, 16.11.2019
Ineul intră în „careul de aşi”
Clasament 1.Frontiera Curtici 14 12 1 1 52-10 37 2.Victoria Zăbrani 14 12 1 1 39-6 37 3.Unirea Sântana 14 8 2 4 39-15 26 4.CS Ineu 14 8 1 5 34-25 25 5.Păulişana Păuliş 14 7 4 3 29-23 25 6.Şoimii Şimand 14 7 1 6…
10:03, 03.11.2019
Început de retur cu surprize în Liga 4
Iată rezultatele şi marcatorii etapei cu numărul 12: Victoria Zăbrani – CS Glogovăţ 2-0 (Neag-autogol şi Zele), AFC 2 UTA – ACS Socodor 2-5 (Miclea, Gherheş-autogol, respectiv, Faur-2, S. Mako-2 şi Olariu), Şoimii…
10:44, 29.10.2019
Frontiera conduce fotbalul județean
Arad. La mijlocul sezonului regulat, Liga a IV-a Arad are o configurație normală, după aspectul celor întâmplate în tur. Dar, puțin anormală, dacă ne gândim că Unirea Sântana promitea să fie un adversar de temut…
20:24, 26.10.2019
Curtici e campioană de toamnă!
Victoria Zăbrani – CS Ineu 3-1 (Zele, Ghergar, Hodan, respectiv, D. Florea), Păulișana Păuliș – CS Glogovăț 4-0 (E. Calancea, N. Marc, D. Calancea, Ad. Popa), Frontiera Curtici – Unirea Sântana 2-0 (Al. Mihai 2),…
12:46, 10.10.2019
Au pus număr la casă!
Clasament 1.Frontiera Curtici 8 7 0 1 22-4 21 2.Victoria Zăbrani 8 6 1 1 19-4 19 3.Unirea Sântana 8 5 1 2 21-10 16 4.CS Ineu 8 5 0 3 18-12 15 5.CS Glogovăţ 8 4 1 3 12-13 13 6.Şoimii Şimand 8 4 0 4 22-21 12 7.Păulişana…
19:16, 05.10.2019
Etapă fără surprize în Liga 4
CS Ineu – CS Beliu 2-0 (D. Florea 2); ACS Socodor – Frontiera Curtici 1-3 (L. Olariu, respectiv, Al. Gligor, Al. Mihai, Cornean); Șoimii Șimand – Victoria Zăbrani 0-4 (Engelhardt – autogol, Iorgovan 3); Unirea…
10:05, 22.09.2019
Cine poate trece „Frontiera”?
AFC 2 UTA – CS Beliu 3-7 (C. Moldovan, D. Negrea 2, respectiv, Mașniță 3, Al. Gligor 2, Berar, Ruja); CS Ineu – CS Glogovăț 1-0 (Teședan); ACS Socodor – Victoria Zăbrani 1-5 (Dema, respectiv, Mandache, Bier, Ghergar…
13:55, 20.09.2019
Gornic fluieră la Şimand!
Sâmbătă, ora 11 AFC 2 UTA – CS Beliu (Janos Zahoran – Csaba Farkas, Czirak Sandor, toţi din Ungaria); CS Ineu – CS Glogovăț (Darius Leah – Alin Mihoc, Remus Naghi); ACS Socodor – Victoria Zăbrani (Alin Bolcaș –…
11:55, 19.09.2019
Doar un meci cu prelungiri în Cupă!
Academia Brosovszky – Frontiera Curtici 0-3 (Prică 13, Apostol 61 și 88); Avântul Târnova – Păulișana Păuliș 2-7 (Bucilă 53, Hanțig 67, respectiv, D. Calancea 17 și 88, D. Popa 36 și 85, Bud 46, E. Calancea 71,…
10:05, 17.09.2019
Cine prinde „sferturile” Cupei?
Iată programul jocurilor şi arbitrii delegaţi: Academia Brosovszky – Frontiera Curtici (Alexandru Gornic – Alina Mihoc şi Emil Arsa), Avântul Târnova – Păulișana Păuliș (Cătălin Iova – Mihai Stanciu şi Denis Calnacov),…
11:56, 08.09.2019
Doar Frontiera Curtici are 4 din 4!
Victoria Zăbrani – Victoria Felnac 1-1 (Ghergar vs Maxim); AFC 2 UTA – CS Glogovăț 1-4 (Deta vs Dragoș, Negrea, Borteș 2); ACS Socodor – Păulișana Păuliș 1-2 (Pirtea vs Grigorean, Ad. Popa); Frontiera Curtici –…
15:34, 15.07.2019
E vremea primelor verificări
Iată câteva rezultate şi marcatorii golurilor: Crişul Chişineu Criş – Unirea Sântana 2-2 (Ciornei şi Sabău, respectiv, Tomuţ şi Cl. Popa); CS Ineu – CS Beliu 5-0 (D. Mîneran-2, Spătaru-2 şi Balaci); Victoria Zăbrani…
12:24, 01.07.2019
Zilele orașului Pâncota, ediția a III-a
Evenimentul s-a desfășurat, pe stadionul „Șoimiiˮ, în zilele de 22.06 și 23.06 a.c., într-o atmosferă agreabilă ce a cuprins un program cultural-artistic și distractiv bogat, pentru toate categoriile de vârstă:…
13:14, 22.03.2019
Nicoraş fluieră derby-ul Pecica – Sântana!
Dar, iată programul jocurilor şi arbitrii delegaţi: Sâmbătă, ora 11: CS Ineu – AFC 2 UTA (Radu Bîtea – Zoltan Nagy, Andreea Șușcă). De la ora 15: ACS Socodor – CS Glogovăț (Alin Deac – Denis Calnacov, Andrei Pîslaru);…
13:17, 07.03.2019
Liga 4 se reia cu etapa a 18-a
Interesantă va fi şi lupta pentru evitarea singurului loc retrogradabil, Victoria Felnac – după achiziţiile iernii – având mai puţine emoţii faţă de Victoria Nădlac şi Speranţa Turnu. Dar, iată programul jocurilor…
12:05, 13.02.2019
Vine Cupa Ladislau Brosovszky
Miza este mare la grupele 2007, 2008, 2009 şi 2010, câştigătoarele urmând să participe, în Ungaria, în luna martie, la Voyage Cup 2019, alături de echipe din Ungaria, Serbia, Croaţia şi Ucraina. Acolo se vor acorda…
10:14, 12.02.2019
Podgoria Ghioroc nu renunţă
„Cătâ vreme există şanse matematice vom lupta pentru promovare. Nu e presiune, dacă vom reuşi bine, dacă nu vom forma o echipă pentru campionatul viitor. Garanţia noastră e Dan Miţiţi, un antrenor ce nu mai are…
09:06, 12.12.2018
CS Glogovăţ şi CS Ineu conduc la juniori A1
Ce se va întâmpla mai departe, cu privire la sistemul de desfăşurare a competiţiei, ne spune Gabriel Hărduţ, preşedintele Comisiei de Copii şi Juniori din cadrul AJF Arad: „Mai sunt de disputat, în luna martie…
11:17, 16.11.2018
Ardelean fluieră derby-ul primei etape din retur!
Sâmbătă, ora 14 ACS Socodor – CS Ineu (Cristian Coroban – Alina Mihoc, Florin Vesa); Victoria Felnac – Victoria Zăbrani (Loredan Bogdan – Sebastian Pantea, Cristian Takacs); Victoria Nădlac – AFC 2 UTA (Călin Mateuț…
10:17, 02.11.2018
Ardelean fluieră liderul!
Sâmbătă, ora 11 CS Ineu – Victoria Nădlac (Călin Mateuț – Paul Ardelean, Remus Naghi); Victoria Zăbrani – Speranța Turnu (Sorin Saladea – Emil Arsa, Flavius Dreghici); Sâmbătă, ora 14 AFC 2 UTA – Progresul Pecica…
14:56, 19.10.2018
Herţeg, la derby-ul Ineu – Pecica!
Sâmbătă, ora 11 CS Ineu – Progresul Pecica (Dorinel Herțeg – Sebastian Pantea, Flavius Dreghici); Victoria Zăbrani – Unirea Sântana (Ionuț Nicoraș – Casian Băla, Paul Ardelean); AFC 2 UTA – Șoimii Șimand (Cristian…
13:49, 21.09.2018
Nicoraş fluieră derby-ul vecinilor
Sâmbătă, ora 11 Victoria Nădlac – Progresul Pecica (arbitri: Dorinel Herțeg – Florin Vesa, Flavius Dreghici); CS Ineu – Frontiera Curtici (Alexandru Gornic – Remus Naghi, Andrei Pantea); Victoria Zăbrani – CS Glogovăț…
12:43, 07.09.2018
Nicoraş împarte dreptatea la Socodor!
Sâmbătă, ora 11 CS Ineu – Cetate Săvârșin (arbitri: Sebastian Mako – Emil Arsa, Denis Calnacov); Victoria Zăbrani – AFC 2 UTA (Mircea Ardelean – Cristian Takacs, Remus Naghi); Păulișana Păuliș – Progresul Pecica…
12:37, 23.07.2018
Formulele de echipă se caută în amicale
Iată câteva rezultate şi marcatorii echipelor arădene: Progresul Pecica – LT Cermei 1-2 (Aldan vs Matiş, Jighici); ACS Socodor – Victoria Felnac 0-6 (Geanîm-3, Stanciu-2, Baroti); Şoimii Şimand – Voinţa Zărand…
12:28, 19.06.2018
Podgoria Pâncota a fost premiată de AJF Arad
Cu cei doi la timonă, președintele Sergiu Dragalina a reușit să facă o echipă competitivă, care să promoveze în fiecare an. Reprezentanții AJF Arad, președintele Adrian Lucaci și secretarul Vasile Rad, au premiat…