​VIDEO Golul zilei: Harry Winks (Tottenham) a învins un portar care a trecut prin Liga 1 de la peste 50 de metri

​​Golul serii de Europa League a fost înscris de Harry Winks. Mijlocașul celor de la Tottenham l-a învins pe Plamen Iliev, fost portar la FC Botoșani și , cu o execuție de la 51 de metri. Dupa meciul cu Ludogorets (scor 4-0), englezul a recunoscut ca nu și-a dorit sa trimita balonul spre poarta, însa "a fost unul dintre acele goluri".

Golul lui Harry Winks:
*sursa video: BT Sport 2

Grupa J
LASK vs Antwerp 0-2Au marcat: Rafaelov ’53 (penalti), Gerkens ‘82În minutul 50, de la gazde a fost eliminat Trauner
Tottenham…

Citeste articolul mai departe pe hotnews.ro…

Sursa articol: hotnews.ro

Dinamo a pierdut cu FC Botosani, scor 1-2. Golul victoriei, marcat in minutul 90+1

22:00, 23.04.2024 - Formatia Dinamo a fost invinsa, marti, in deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botosani, in etapa a sasea din play-out-ul Superligii.Pentru FC Botosani au marcat Moura (13 - autogol) si Mailat (90+1).Golul dinamovistilor a fost inscris de Selmani, in minutul 45+2.

Ivaylo Petev și Alex Mateiu au prefațat derbiul CFR Cluj – „U“ Craiova

19:10, 15.03.2024 - Antrenorul formației Universitatea Craiova, Ivaylo Petev, și mijlocașul Alex Mateiu au susținut astazi conferința de presa premergatoare partidei cu CFR Cluj. Confruntarea cu ardelenii are loc sambata, de la ora 20.00, in Gruia, și conteaza pentru etapa 1 din play-off-ul Superligii. Ambii reprezentanți…