Sprijinim refugiatii din Ucraina. Doneaza si tu pentru Crucea Rosie Romana in sprijinul lor. Orice suma conteaza.

SuperLiga: Sepsi Sfântu Gheorghe, victorie crucială obținută în inferioritate numerică

Publicat:

a obținut trei puncte foarte importante in lupta pentru un loc de play-off, echipa lui invingand formația FC Hermannstadt, scor 2-1, in etapa cu numarul 27 din SuperLiga.

Citeste articolul mai departe pe hotnews.ro…

Sursa articol: hotnews.ro

Stiri pe aceeasi tema

VIDEO SuperLiga: Sepsi, victorie spectaculoasa contra Rapidului - Giuleștenii, ultimii in play-off

22:30, 10.05.2024 - ​Rapidul a ajuns la 9 meciuri consecutive fara succes in play-off-ul SuperLigii Romaniei. Giuleștenii au pierdut in deplasare la Sepsi Sfantu Gheorghe, scor 3-2 și incheie play-off-ul pe locul 6.

16:20, 28.04.2024 - FOTO: CSM Unirea Alba Iulia, calificare in sferturile de finala Under 19 | Victorie cu LPS Satu Mare, in inferioritate numerica! CSM Unirea Alba Iulia s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului Național Under 19 dupa victoeria cu LPS satu mare, scor 1-0 (1-0), obținuta in inferioritate…

VIDEO Oțelul Galați, victorie la limita cu Hermannstadt in play-out-ul din SuperLiga

15:36, 28.04.2024 - Francois Yabre (in minutul 3) a marcat unicul gol al partidei dintre Oțelul Galați și FC Hermannstadt (scor 1-0), contand pentru etapa cu numarul șapte din play-out-ul SuperLigii Romaniei la fotbal.

FC Botoșani urca trei locuri in clasament, cu o victorie obținuta in minutul 90 impotriva lui Dinamo

22:25, 23.04.2024 - Dinamo și-a marcat autogol, a ratat un penalty și a jucat o repriza in 10 oameni, in meciul pierdut dincolo de minutul 90, in deplasare la FC Botoșani. Al doilea meci al etapei cu numarul 6 din Superliga s-a incheiat cu scorul de 2-1, cu „cainii roșii” tr

VIDEO SuperLiga: Sepsi Sfantu Gheorghe, victorie la limita pe terenul ultimei clasate

18:21, 29.02.2024 - Sepsi Sfantu Gheorghe a reușit o victorie grea pe terenul celor de la FC Botoșani, scor 2-1, in etapa a XXVIII-a din SuperLiga. Dupa acest rezultat, covasnenii spera inca la un loc in play-off.

SuperLiga: Dinamo, victorie uriașa cu FC Hermannstadt

20:30, 27.02.2024 - Dinamo a caștigat pentru a treia oara in ultimele patru etape și se apropie de echipele aflate pe locurile de baraj. Gruparea bucureșteana s-a impus in fața formației FC Hermannstadt, scor 1-0, in etapa a 28-a din SuperLiga.

VIDEO SuperLiga: Campioana Romaniei iși consolideaza locul de play-off, dupa o victorie la limita

19:36, 19.02.2024 - Farul Constanța a mai facut un pas important pentru calificare in play-off, dupa victoria cu scorul de 1-0 pe terenul celor de la Sepsi Sfantu Gheorghe, in penultima partida a etapei cu numarul 26 a SuperLigii.