Dinamo, în optimile Cupei României, după 1-0 cu Aerostar Bacău: Nemec aduce calificarea în minutul 85

Dinamo a invins, joi, la , cu scorul de 1-0 (0-0), formatia din liga a treia , calificandu-se in optimile de finala ale . a intrat in repriza a doua in locul lui Bokila si a marcat golul calificarii "alb-rosilor", in mintul 85, cu o lovitura de cap dupa o centrare a lui Corbu.

Tot joi, FC Botosani s-a calificat in optimi, dupa ce a invins la loviturile de departajare pe CFR Cluj. Dupa 120 de minute, scorul a fost 1-1, iar la loviturile de departajare, FC Botosani s-a impus cu 3-2. Miercuri au mai obtinut calificarea in faza urmatoare…

Citeste articolul mai departe pe stiripesurse.ro…

Sursa articol: stiripesurse.ro