Astra a învins FC Botoşani, scor 1-0, în play-off-ul Ligii I

Unicul gol al meciului a fost marcat de Gabriel Tamas, in minutul 64, care a transformat o lovitura de pedeapsa, acordata dupa un fault al lui Patache asupra lui Alibec. Astra Giurgiu: Lazar - Graovac, Tamas, Dima, Radunovic - Baicu (Ionita '28), Seto, Crepulja, Radut - Alibec (Begue '90+1), Fatai (Simion '79). Antrenor: FC Botosani: Hankic - Harut, Chindris, Seroni (Patache '55), Tiganasu - Papa, Rodrigues - Ashkovski (Alexandru '80), Florescu, Keyta - (...)

Citeste articolul mai departe pe ziaruldeiasi.ro…

Sursa articol: ziaruldeiasi.ro

Bogdan Andone a explicat schimbarea dupa „modelul Becali”, efectuata in minutul 30: „Am facut-o in interesul echipei”

19:56, 05.04.2024 - Bogdan Andone a tras concluziile dupa ce FC Botoșani a fost invinsa de UTA, scor 0-1, in etapa #3 din play-out-ul Superligii. Bogdan Andone considera ca echipa lui a practicat un joc bun in repriza secunda a meciului. Antrenorul „saluta” revenirea pe teren a lui Sebastian Mailat, care se accidentase…