Sprijinim refugiatii din Ucraina. Doneaza si tu pentru Crucea Rosie Romana in sprijinul lor. Orice suma conteaza.

Uruguay invinge Nigeria si este 99 la suta in semifinalele Cupei Confederatiilor, avand nevoie de un succes cu Tahiti

Publicat:

În meci contând pentru grupa B a Cupei Confederatiilor la fotbal, la Salvador (Brazilia), pe Fonte Nova Arena, echipa Uruguay-ului a învins cu scorul de 2-1 (1-1) formatia Nigeriei, dupa un meci în care Diego Forlan si-a sarbatorit cea de-a 100-a selectie, record pentru tara sa, cu golul victoriei, marcat în minutul 51 (al 35-lea la nationala). Scorul fusese deschis tot de sud-americani, în minutul 19, prin capitanul Diego Lugano, nigerienii egalând scorul primei reprize în minutul 37, când a înscris John Obi Mikel.

Astfel,…

Citeste articolul mai departe pe bzi.ro…

Sursa articol: bzi.ro

Stiri pe aceeasi tema

GSP. Un fotbalist spaniol și-a pierdut portofelul in Arabia Saudita și l-a gasit dupa opt luni. Ce a observat cand s-a uitat in interior

20:40, 22.04.2024 - Alvaro Gonzalez (34 de ani), fundașul central al lui Al Qadsiah, din liga secunda, a povestit cea mai neașteptata intamplare petrecuta in Arabia Saudita. Spaniolul a ramas șocat cand, dupa opt luni, a primit inapoi toate actele, cardurile și alte permise plus toata suma de bani! „Totul e intact, ca…

Un fotbalist spaniol și-a pierdut portofelul in Arabia Saudita și l-a gasit dupa opt luni. Ce surpriza a avut!