FCSB – FC Botoșani 3-1, în etapa a 16-a. Vicecampioana a revenit de la 0-1 (Video)

FCSB a invins, duminica seara, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa FC Botosani, intr-un meci din etapa a 16-a a Ligii 1, in care a revenit de la 0-1. Oaspeții au deschis scorul in minutul 24, prin Braun. Dupa pauza, FCSB a evoluat mai bine, iar in minutul 51 Tanase a semnat o ocazie mare. Șapte minute mai tarziu, tot el a șutat peste poarta. FCSB a restabilit egalitatea in minutul 77. Octavian Popescu i-a pasat lui Vali Gheorghe, iar atacantul a marcat cu un șut superb. Roș-albaștrii au intrat in avantaj in minutul 86, cand Ianis Stoica a fructificat o centrare a lui Constantin Budescu.…

Citeste articolul mai departe pe puterea.ro…

Sursa articol: puterea.ro

Tony, prezentat oficial ca antrenor al Politehnicii Iasi

16:36, 02.04.2024 - Portughezul Anthony Da Silva, cunoscut drept Tony, fost jucator al echipei CFR Cluj, a fost anuntat, marti, in functia de antrenor principal al echipei de fotbal Politehnica Iasi.Tony, 43 de ani, ii va succeda in functie lui Leo Grozavu, care a parasit echipa ieseana dupa infrangerea in fata formatiei…