Alex Băluță i-a adus victoria lui Liberec pe terenul lui Ceske Budejovice. Vezi situația din Cehia!

Fostul capitan al Universitații Craiova , Alex Baluța, a reușit sa-i aduca victoria formației sale, Slovan Liberec, in aceasta seara. Fotbalistul crescut de Academia „Gica Popescu“ a marcat unicul gol al meciului susținut de Liberec pe terenul lui Ceske Budejovice, din etapa a 25-a din campionatul Cehiei. Alex Baluța a inscris in minutul 50, grație unui plasament bun, și a fost inlocuit in minutul 80, cu Hromada. In urma acestui succes, Slovan Liberec a urcat trei poziții in clasament, ocupand locul 4, cu 39 de puncte. Cehia, 1.Liga – rezultatele etapei 25: Marți, 26 mai: Jablonec – Zlin 1-0,…

Citeste articolul mai departe pe gds.ro…

Sursa articol: gds.ro

LIGA 3 PLAY-OUT – CS Minaur joaca cu Olimpia Satu Mare

12:40, 05.04.2024 - CS Minaur inca spera sa scape de retrogradare, insa rezultatele nu o ajuta. In 6 aprilie, cu incepere de la ora 17.00, fotbaliștii baimareni vor juca, pe teren propriu, cu Olimpia Satu Mare, un derby de tradiție, cunoscuta fiind rivalitatea dintre cele doua echipe. In intalnirile precedente, de anul…