FC Botoşani – FCU Craiova 4-1 / Echipa lui Mititelu se afundă tot mai mult în Superligă

FCU Craiova a pierdut, scor 1-4, partida susținuta duminica, in deplasare, in fața lui FC Botosani. Meciul a contat pentru etapa 4 din play-out-ul Superligii și a fost unul viu disputat, cu oaspeții mult mai eficienți la finalizare, in special in partea secunda. FCU a deschis scorul in minutul 21, prin Blanuta, care a reluat bine, cu capul, de la 2 metri. Imediat dupa pauza a inceput dezastrul pentru echipa lui Mititelu. Lopez a transformat un penalty in minutul 57, inainte ca Aurelian Chitu sa fie eliminat in minutul 70. Mailat (76) si Lopez (78) au rezolvat meciul pentru Botosani in doar cateva…

Citeste articolul mai departe pe gds.ro…

Sursa articol si foto: gds.ro