VIDEO RB Leipzig - Tottenham 3-0 / Nicio șansă pentru trupa lui Mourinho; RB Leipzig, în premieră în sferturi

RB Leipzig nu i-a lasat nicio șansa lui Tottenham, în returul de pe Red Bull Arena. Finalista ediției de anul trecut a Champions League parasește competiția fara sa fi marcat vreun gol în dubla cu formația din Bundesliga. RB Leipzig s-a impus cu 3-0 (4-0 la general) și a obținut calificarea în sferturi pentru prima data în scurta sa istorie.
Golurile victoriei au fost semnate de austriacul Marcel Sabitzer (10' și 21') și suedezul Emil Forsberg (87').
Vezi aici rezumatul meciului RB Leipzig vs Tottenham.
Au evoluat echipele:
Leipzig: Gulacsi - Klostermann,…

Citeste articolul mai departe pe hotnews.ro…

Sursa articol: hotnews.ro

Liga Campionilor | Real Madrid si Manchester City s-au calificat in sferturi

09:35, 07.03.2024 - Real Madrid si Manchester City si-au respectat blazonul si au trecut in optimi de Leipzig, respectiv Copenhaga. Real Madrid s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, desi n-a stralucit cu de RB Leipzig. A fost scor 1-1, miercuri seara, pe stadionul „Santiago Bernabeu“, in mansa secunda…