VIDEO Liga 1: U Craiova 1948 vs Dinamo București 1-0 / Bauza, centrare spectaculoasă la golul lui Vieira

​Nou-promovata U Craiova 1948 a obținut prima victorie în noul sezon de Liga 1. Echipa pregatita de Adrian Mutu s-a impus în fața formației Dinamo București, pe stadionul Ion Oblemenco, scor 1-0.

În minutul 65, Juan Bauza a centrat perfect, cu exteriorul, pentru lovitura de cap a lui Hugo Vieira. Vezi aici reușita.

La pauza meciului au avut loc incidente între cele doua galerii, fiind nevoie de interventia fortelor de ordine.

Au evoluat echipele:

U Craiova 1948: Mogosanu - R. Negru, Diallo, Kovacic, Huyghebaert - Vl. Achim (Raicea '88), Albu,…

Citeste articolul mai departe pe hotnews.ro…

Sursa articol: hotnews.ro

O noua moda: Sifonarea banilor publici din Transporturi, Interne și Armata, prin sport

08:35, 18.03.2024 - Scandalul arestarii liderului galeriei echipei de fotbal Rapid București a readus in prim plan faptul ca fotbalul romanesc continua sa fie finanțat masiv din banii publici. S-au investit din bani publici zeci de milioane de euro in stadioane, cum ar fi Steaua, Rapid, Craiova, Cluj, Targu Jiu, Arad,…