Sprijinim refugiatii din Ucraina. Doneaza si tu pentru Crucea Rosie Romana in sprijinul lor. Orice suma conteaza.

Liga 2: FC Buzău, egal smuls în zece oameni cu Ripensia Timișoara (Rezultatele zilei)

Publicat:

FC Buzau a reușit sa obțina un egal alb pe terenul Ripensiei Timișoara, deși oaspeții au fost în zece din minutul 29. Într-un alt meci din etapa a XII-a din Liga 2, Csikszereda Miercuea Ciuc, a învins, în deplasare, Dunarea Calarași, scor 0-2.

În meciul de la Timișoara, Ciobanu a fost eliminat în minutul 29. Grație egalului obținut, buzoienii au trecut în fața Stelei în clasament (pe locul cinci).

La Calarași, Schieb ('28) și Marrone ('90+4) au consimțit victoria oaspeților de la Csikszereda.

Rezultatele înregistrate…

Citeste articolul mai departe pe hotnews.ro…

Sursa articol: hotnews.ro

Stiri pe aceeasi tema

VIDEO. Poli Iași obține victoria in partida cu FC Hermannstadt

18:20, 06.05.2024 - Intr-un meci tensionat din cadrul etapei a opta a fazei play-out a Superligii de fotbal, Politehnica Iași a reușit sa invinga echipa FC Hermannstadt cu un scor strans de 1-0, obținand victoria chiar in deplasare. FC Hermannstadt – Poli Iași 0-1 Partida a fost una echilibrata, iar prima reprize s-a incheiat…

Fotbal: Radu Crișan aproape de promovarea in prima liga cu Gloria Buzau

18:36, 04.05.2024 - Turdeanul Radu Crișan, legitimat la Gloria Buzau, este aproape de o revenire in prima liga a fotbalului romanesc, cu formația buzoiana. Gloria Buzau mai are nevoie de o victorie in ultimele doua etape, pentru a-și asigura locul in prima liga de fotbal. Buzoienii sunt pe locul 4 in playoff, dar echipele…