Iar le-a ieșit! CFR Cluj s-a impus la Voluntari și vine la trei puncte de Știința

CFR Cluj se pare ca profita la maximum de eșecul Universitații Craiova cu Academica Clinceni, de vineri seara. Trupa lui Dan Petrescu s-a impus in aceasta seara la Voluntari, in stilul caracteristic, cu scorul de 1-0 și astfel s-a apropiat la doar trei lungimi de formația din Banie, liderul momentului in Liga 1. Daca in prima repriza nu a fost nicio ocazie notabila la niciuna dintre cele doua porți, in partea secunda campioana Romaniei a presat din ce in ce mai mult pana a reușit sa inscrie. .Itu a punctat in minutul 72 și a adus victoria echipei sale, care s-a apropiat, astfel, de liderul Craiova.…

Citeste articolul mai departe pe gds.ro…

Sursa articol: gds.ro

Ivaylo Petev și Alex Mateiu au prefațat derbiul CFR Cluj – „U“ Craiova

19:10, 15.03.2024 - Antrenorul formației Universitatea Craiova, Ivaylo Petev, și mijlocașul Alex Mateiu au susținut astazi conferința de presa premergatoare partidei cu CFR Cluj. Confruntarea cu ardelenii are loc sambata, de la ora 20.00, in Gruia, și conteaza pentru etapa 1 din play-off-ul Superligii. Ambii reprezentanți…