Costel Pantilimon a impresionat în Arsenal - Manchester City: 0-1

Portarul Costel Pantilimon a fost unul dintre cei mai buni jucatori ai liderului din Premier League, Manchester City, in duelul de marti seara, din "sferturile" Cupei Ligii, cu Arsenal, la Londra, castigat de elevii lui Roberto Mancini cu scorul de 1-0. Unica reusita a jocului, care a contat pentru sferturile de finala i-a apartinut lui Sergio Aguero ('84).Arsenal: Fabianski, Djourou, Koscielny, Squillaci, Miquel (Vermaelen '79), Oxlade-Chamberlain (Arshavin '88), Coquelin, Frimpong, Benayoun, Park (Gervinho '67), Chamakh.Manchester City: Pantilimon, Zabaleta, Toure, Onuoha, Savic, Hargreaves

Citeste articolul mai departe pe tvrinfo.ro…

Sursa articol: tvrinfo.ro

Atalanta Bergamo a cucerit trofeul Europa League

00:06, 23.05.2024 - Atalanta Bergamo a obținut o victorie concludenta, scor 3-0, in fața formației Bayer Leverkusen in finala Europa League , disputata miercuri seara, la Dublin. Italienii au etalat un joc consistent, exact in defensiva și eficient in ofensiva. Toate golurile Atalantei au fost marcate de atacantul nigerian…

CIRCUL CONTINUA! CHINDIA S-A FACUT DE RAS ȘI LA TG. JIU. Viitorul Pandurii Tg. Jiu – Chindia Targoviște 1-0 (1-0)

06:30, 16.04.2024 - Stadion: Municipal ”Constantina Dita” (Targu Jiu – Gorj) A marcat: Cl. Moisie (min. 29) Viitorul Pandurii: Rob. Geanta – Ed. Croitoru, Birzu, Dav. Savu, Godja, Brinzan (cpt.)( Acolatse 86′), Tiihonen, Moisie (Lupulescu 66′), Girbița, Nikpalj (Nic. Geana 79′), Dr. Popa (Alb. Voinea 86′)Rezerve: Lupescu,…