Real Madrid s-a calificat în finala Supercupei Spaniei. "Galacticii" au învins-o pe Valencia în meciul disputat la Jeddah

s-a calificat in finala . "Galacticii" au invins-o pe Valencia cu 3-1 in meciul disputat la Jeddah, in . a deschis scorul cu un gol senzational, marcat direct din corner.

Citeste articolul mai departe pe publika.md…

Sursa articol: publika.md

De la suporter la erou pe Santiago Bernabeu - Povestea lui Joselu, omul care a calificat-o pe Real Madrid in finala Champions League

11:45, 09.05.2024 - Real Madrid are in vizor al 15-lea trofeu UEFA Champions League, dupa o calificare plina de dramatism in urma dublei cu Bayern Munchen (4-3 la general) din faza semifinalelor. Eroul gruparii „los blancos” a fost un jucator imprumutat de la o echipa din liga a doua a Spaniei.

Acuzatii de "tradare", dupa ce Real Madrid a invins Bayern Munchen in prelungiri si s-a calificat in finala Champions League

11:45, 09.05.2024 - Managerul lui Bayern Munchen, Thomas Tuchel, a declarat ca decizia arbitrilor de a opri jocul inainte ca echipa sa sa inscrie golul egalizator in prelungiri impotriva lui Real Madrid in a doua manșa a semifinalei Ligii Campionilor "se simte ca o tradare".

Liga Campionilor – sferturi de finala: Bayern Munchen a invins Arsenal Londra, scor 1-0, si s-a calificat in semifinale

00:06, 18.04.2024 - Echipa germana Bayern Munchen a invins miercuri seara, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea londoneza Arsenal, calificandu-se in semifinalele Ligii Campionilor. Manuel Neuer a stabilit un nou record al competitiei, potrivit news.ro

Volei Alba Blaj in finala campionatului, dupa ce a invins pe Rapid București și in meciul retur

21:40, 10.04.2024 - Campioana Volei Alba Blaj a invins Rapid București, in semifinalele Diviziei A1, scor 3-1 (25-19, 25-16, 22-25, 25-15), dupa o prestație entuziasmanta și s-a calificat in finala Diviziei A1 la volei feminin. La finalul partidei s-a declanșat sarbatoarea in „Alba Blaj” Arena, fanii sarbatorind impreuna…

Dinamo București s-a calificat in sferturile de finala ale EHF European League

21:55, 02.04.2024 - Echipa de handbal masculin Dinamo București s-a calificat marți in sferturile de finala ale EHF European League. Campioana Romaniei a caștigat meciul retur din optimile de finala impotriva danezilor de la Silkeborg. Meciul a avut loc in deplasare, Dinamo

Borussia Dortmund obține calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor

02:20, 14.03.2024 - Formatia Borussia Dortmund s-a calificat, miercuri seara, in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, trecand in optimi de PSV Eindhoven, informeaza news.ro. In tur, scorul a fost 1-1. La Dortmund, au marcat Sancho ‘3 si Reus ‘90+5.Ultima calificata in sferturi se decide la Madrid, unde…

FC Valencia a interzis accesul Netflix pe stadionul Mestalla pentru meciul cu Real Madrid

11:35, 27.02.2024 - Cotidianul Marca noteaza ca gruparea Valencia a interzis accesul Netflix pe stadionul Mestalla la meciul de sambata, cu Real Madrid (etapa 27 din LaLiga), in legatura cu un documentar despre Vinicius.

Ana Bogdan s-a calificat in finala turneului Transylvania Open, dupa ce a invins-o pe Jaqueline Cristian

18:10, 10.02.2024 - Ana Bogdan, cap de serie numarul opt, s-a calificat in finala turneului Transylvania Open, singurul de nivel WTA 250 din Romania, dupa ce a invins-o pe conationala Jaqueline Cristian cu 6-3, 3-6, 6-4, sambata, in BT Arena din Cluj-Napoca. știre in curs de actualizare