Hermannstadt - U Cluj, decis de la punctul cu var după un penalty bizar: „N-am văzut să pună piedică! Dar nefiind VAR...”

U Cluj a obținut victoria in deplasarea cu Hermannstadt (2-1) printr-un penalty contestat de gazde. Reluarile TV nu au relevat un contact intre Biceanu și , iar fostul arbitru nu e convins ca se impunea acordarea loviturii de pedeapsa: „Foarte ușor acordat, pare ca nu este fault”. Hermannstadt a condus mai bine de 30 de minute in duelul cu U Cluj de astazi, dar s-a vazut egalata in minutul 58. ...

Citeste articolul mai departe pe GSP.ro…

Sursa articol: GSP.ro

Cel mai fair-play fotbalist din Superliga: „Daca s-a decis asta, inseamna ca a fost penalty”

20:41, 15.03.2024 - Inchizatorul Victor Dican (23 de ani) i-a dat dreptate arbitrului Andrei Moroița, care a dictat penalty impotriva moldovenilor in meciul pierdut cu U Cluj, scor 0-3, in prima runda a play-out-ului Superligii. In minutul 13, la un duel aerian intre Dican și Masoero, arbitrul Andrei Moroița a aratat punctul…