Cupa România la polo 2018. CSA Steaua a surclasat pe CSM Digi Oradea în finală și și-a apărat trofeul

Cupa Romaniei la polo 2018, sferturi de finala. Turneul se disputa in bazinul Steaua, in perioada 19-21 ianuarie. ACTUALIZARE 21 ianuarie. CSA Steaua a caștigat finala cu CSM Digi Oradea. Poloiștii pregatiți de Daniel Iosep și Razva Cristescu s-au impus cu un cateoric 7-1 (3-0, 1-1, 3-0, 0-0) in fața rivalei tradiționale, CSM Digi Oradea. Murisici a marcat primele doua goluri, ambele din poziții centrale, dupa care Djordje Filiovici a ratat o aruncare de la 5 metri, dar tot el a recuperat și a stabilit scorul primului act. In sfertul al doilea, Alexandru Ghiban a marcat un gol superb, cu o aruncare…

Citeste articolul mai departe pe libertatea.ro…

Sursa articol: libertatea.ro