Real Sociedad a învins Granada şi a urcat pe podium în LaLiga

a invins, joi seara, in deplasare, cu scorul de 3-2, echipa Granada, intr-un meci din etapa a sasea a campionatului Spaniei, in care a revenit de la 0-1.

Gazdele au deschis scorul prin Sanchez, in minutul 9, si au inscris si prin Milla, in minutul 70, din penalti, conform news.ro

Pentru invingatori au marcat Elustondo ’52, ’83 si Merino ’60.

Tot in LaLiga, s-a impus in deplasare, scor 3-1, in fata echipei Osasuna. Au inscris Kike ’39 pentru Osasuna si Hermoso ’21, Juanmi ’80 si ‘90+3 pentru Betis.

– FC…

Citeste articolul mai departe pe stiripesurse.ro…

Sursa articol: stiripesurse.ro

LaLiga: Barcelona vs Valencia - Catalanii, mari favoriti

09:31, 29.04.2024 - Barcelona - Valencia, meci contand pentru etapa a 33-a din campionatul Spaniei, este programat, luni, 29 aprilie, de la ora 22:00, pe Estadi Olimpic Lluis Companys, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 2 si Prima Sport 3.

VIDEO S-a facut de ras: Cum a executat un fotbalist din LaLiga un penalti in minutul 97

13:10, 16.04.2024 - Osasuna a pierdut puncte importante pe terenul propriu, gruparea din Pamplona cedand, scor 0-1, meciul jucat contra Valenciei. Gazdele au avut șansa de a obține in extremis o remiza, dar Budimir efectiv și-a batut joc de o lovitura de la 11 metri in minutul 97.

LaLiga: Granada vs Valencia - Gazdele, aproape retrogradate

08:25, 04.04.2024 - Granada - Valencia, meci restant contand pentru etapa a 26-a din campionatul Spaniei, este programat, joi, 4 aprilie, de la ora 21:00, pe Nuevo Estadio de Los Carmenes, si va fi transmis in direct de Orange Sport 4 si Prima Sport 3.

LaLiga 2: Valladolid vs Eibar - Duel pentru promovare

09:50, 24.03.2024 - Valladollid - Eibar, meci contand pentru etapa a 32-a din liga a doua a Spaniei, este programat, duminica, 24 martie, de la ora 17:15, pe Estadio Jose Zorillo, si va fi transmis in direct de Digi Sport 3, Orange Sport 3 si Prima Sport 3.

Real Madrid, inca un pas catre titlu in LaLiga

20:00, 16.03.2024 - Real Madrid a facut un pas important catre caștigarea unui nou titlu in LaLiga, dupa ce s-a impus spectaculos pe terenul celor de la Osasuna, scor 4-2, intr-un meci din cadrul etapei cu numarul 29.

Villarreal caștiga in fața gruparii Betis Sevilla, intr-un meci al etapei a 28-a din La Liga

01:25, 11.03.2024 - Echipa spaniola Villarreal a invins duminic seara, in deplasare, scor 3-2, gruparea Betis Sevilla, intr-un meci al etapei a 28-a din La Liga, informeaza news.ro. Gazdele au inscris dupa o jumatate de ora la Sevilla, prin Guido Rodriguez, insa Villarreal a egalat in minutul 40, prin Alex Baena, din…

LaLiga: Osasuna vs Alaves - Momente dificile pentru Ianis Hagi

07:35, 04.03.2024 - Osasuna - Alaves, meci contand pentru etapa a 27-a din campionatul Spaniei, este programat, luni, 4 martie,de la ora 22:00, pe Estadio El Sadar din Pamplona, si va fi transmis in direct de Digi Sport 4, Orange Sport 4 si Prima Sport 4.

FC Barcelona, remiza cu Granada, scor 3-3, in campionatul Spaniei - Lamine Yamal a marcat de doua ori

08:35, 12.02.2024 - Formatia FC Barcelona a incheiat la egalitate, scor 3-3, meciul sustinut, duminica, pe teren propriu, in compania echipei Granada, in etapa a 24-a a campionatului Spaniei, potrivit news.ro.Pentru FC Barcelona au marcat Yamal, in varsta de 16 ani, in minutele 13 si 80 si Lewandowski (63), iar pentru…