Liga 1: Sepsi - Academica Clinceni 4-0 / Cea mai clară victorie a sezonului pentru gazde

Sepsi Sfântu Gheorghe a câștigat partida de pe teren propriu cu Academica Clinceni, scor 4-0, în etapa a XX-a din Liga 1. Meciul a fost întrerupt luni dupa 15 minute de joc din cauza ceții și a fost reluat marți.
Golurile victoriei au fost marcate de Ștefanescu 56', 74', Fulop 66' și Vasvari 77'. Pentru Sepsi a fost cel mai clar succes al sezonului.

În ultimele 15 minute ale confruntarii de la Sfântu Gheorghe, vizibilitatea a fost din nou extrem de scazuta, tot din cauza ceții, dar arbitrul George Gaman nu a mai oprit meciul.
Pentru…

Citeste articolul mai departe pe hotnews.ro…

Sursa articol: hotnews.ro

UTA Arad – FCU Craiova 3-1 | Mari emoții ca pica pentru trupa lui Trica

20:00, 06.05.2024 - FCU Craiova a facut o noua partida slaba și a pierdut categoric, scor 1-3, la Arad, in fața formației UTA, infrangere care o aduce tot mai aproape de retrogradare. Disputa de luni seara, de pe stadionul „Francisc Neuman“ a contat pentru etapa a 8-a, penultima din play-out-ul Superligii. Gazdele au deschis…