CM Snooker: John Higgins, la turație maximă n sferturi (13-1 cu Jack Lisowski); Ding Junhui - La un frame distanță de calificare, iar Ricky Walden și Judd Trump se află la egalitate (8-8)

a reușit o prestație foarte buna impotriva lui , scoțianul caștigand de-o maniera impresionanta disputa din optimile de Snooker, scor 13-1. La un singur frame distanța de calificarea printre cei mai buni opt din lume se afla și : 12-4 cu . Cea mai interesanta sesiune decisiva se anunța cea din confruntarea vs (scorul este 8-8).

Citeste articolul mai departe pe hotnews.ro…

Sursa articol: hotnews.ro

CM Snooker 2024: Echilibru in meciurile lui Ronnie O'Sullivan și Judd Trump din sferturile de la Crucible

11:21, 01.05.2024 - Ronnie O'Sullivan și Stuart Bingham se afla la egalitate (scor 4-4) dupa prima sesiune a meciurilor contand pentru sferturile Campionatului Mondial de Snooker de la Crucible. Echilibru este și in duelul dintre Judd Trump și Jak Jones (8-8).

VIDEO CM Snooker 2024: Multipul campion mondial, calificare spectaculoasa in frame decisiv - Tabloul complet al sferturilor

08:50, 30.04.2024 - „Vrajitorul din Wishaw” a reușit sa se califice spectaculos in sferturile Campionatului Mondial de Snooker din 2024, dupa ce a avut nevoit de joc decisiv contra lui Mark Allen, locul trei mondial. John Higgins (48 de ani) este pentru a 18-a oara in cariera printre cei mai buni opt jucatori de la Crucible.

CM Snooker: Echilibru in cel mai tare meci din optimi

10:05, 28.04.2024 - John Higgins (de patru ori campion mondial) și Mark Allen (al treilea jucator al lumii) se afla la egalitate, scor 4-4, in meciul contand pentru optimile Campionatului Mondial de Snooker de la Crucible.

CM Snooker: Ronnie O'Sullivan, in optimi dupa o victorie categorica

16:56, 25.04.2024 - Ronnie O'Sullivan a incheiat rapid conturile contra lui Jackson Page, liderul ierarhiei mondial obținand calificarea in optimile Campionatului Mondial de snooker dupa o victorie categorica, scor 10-1.

CM Snooker: Surprize la Crucible - Fost semifinalist, eliminat in calificari

10:25, 14.04.2024 - Anthony McGill și Thepchaiya Un-Nooh, jucatori cunoscuți in lumea snookerului, nu au reușit sa ajunga pe tabloul principal al Campionatului Mondial de la Crucible, dupa ce au pierdut in turul trei al calificarilor.

Snooker: Judd Trump, campion la World Open 2024

15:11, 24.03.2024 - Judd Trump (favorit 2) și-a respectat din plin statutul de mare favorit și a caștigat clar finala World Open la snooker, englezul invingandu-l pe Ding Junhui (locul 9 mondial), favoritul gazdelor.

Snooker: Judd Trump, in finala World Open

11:35, 23.03.2024 - Judd Trump, al doilea clasat in ierarhia mondiala, a obținut sambata calificarea in finala World Open la snooker. Englezul a trecut fara mari probleme de Jackson Page (locul 52 mondial), scor 6-2.

CM Polo: Romania, infrangere cu Italia - Tricolorii mai spera la calificarea in sferturi

14:15, 09.02.2024 - Nationala Romaniei a fost invinsa de echipa Italiei cu scorul de 16-10 (4-3, 4-4, 5-2, 3-1), vineri, in ultimul sau meci din Grupa D a Campionatului Mondial de polo pe apa masculin de la Doha (Qatar).