Liga 1: Remiză între Gaz Metan Mediaș și Astra Giurgiu

Formatia Gaz Metan Medias a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, vineri, pe teren propriu, în compania echipei Astra Giurgiu, în etapa a 29-a a Ligii I.
În urma acestui rezultat, Gaz Metan ocupa locul 13 (30 de puncte), în timp ce Astra se afla pe poziția a 7-a (37 de puncte).

Au evoluat echipele:

Gaz Metan: Plesca – Yuri, Larie, Horj – Butean, G. De Moura, Alceus, Velisar (Horsia '79) – V. Morar (Valente '76), P. Iancu (Ze Manuel '28/Sarr '76), R. Deaconu (Trif '79). Antrenor: Mihai Teja
Astra:…

Citeste articolul mai departe pe hotnews.ro…

Sursa articol: hotnews.ro

FC Hermannstadt – Dinamo București 3-0. „Cainii roșii” incep play out-ul cu o infrangere drastica

20:40, 17.03.2024 - FC Hermannstadt a invins-o la scor de neprezentare pe Dinamo București, in primul din cele noua meciuri ale play out-ului. Sibienii au marcat trei goluri intr-un interval de doar 9 minute. Pana la meciul dintre FC Voluntari și UTA Arad, Dinamo iși pastrea

UTA – FCU 3-2 | Vali David a explicat eșecul de la Arad

17:05, 02.03.2024 - Antrenorul secund și totodata interimar al echipei FCU Craiova, Vali David, a fost dezamagit dupa insuccesul inregistrat la Arad, 2-3 cu UTA. Acesta considera ca baieții sai au facut mare risipa de efort și ca și-au dorit foarte mult sa obțina un rezultat pozitiv, dar ca atat s-a putut de aceasta data.…

Ieșenii au știut de ce n-a venit Eugen Voicu la meciul din Moldova: „Noi n-avem vitrina de trofee, n-avea cu ce sa faca poze!”

11:56, 02.03.2024 - Politehnica Iași și Dinamo București au remizat alb vineri seara in primul meci al etapei a 29-a a Superligii. Kopic l-a batut tactic pe Grozavu, Voicu și Abdallah au fost ironizați, Șfaițer s-a rugat sa se termine meciul in minutul 80! Primarul Iașiului a ramas fara cravata. Șapte evenimente de la…